Чи вдасться отримати схвалення від США на атаки вглиб Росії: чому саме зараз піднімається це питання
Цього тижня керівник Офісу Президента Андрій Єрмак разом із міністром оборони України Рустемом Умєровим проведуть зустрічі з представниками адміністрації Джо Байдена, прагнучи переконати Вашингтон скасувати обмеження на використання американської зброї для ударів по території Росії. Важливість дозволу від партнерів на завдання ударів по території РФ далекобійною зброєю також підкреслив під час прес-конференції президент Володимир Зеленський. Він зазначив, що в цьому питанні ще немає розуміння. Чому ця тема знову набирає актуальності? Чи зможе Київ переконати західних партнерів подолати нові "червоні лінії"? З цими питаннями видання "Коментарі" звернулося до експертів.
Атаки по території Росії. Світлини: з відкритих джерел
Аналітик і політтехнолог Олександр Кочетков висловив свою думку щодо ситуації таким чином:
Олександр Кочетков стверджує, що влада значно перебільшує у своїх заявах. Насамперед, це стосується можливості застосування ракет з максимальною дальністю 500 км, зокрема крилатих ракет. Водночас, на його думку, ATACMS у тій модифікації, яку можуть надати Україні, має максимальну дальність лише 300 км.
Фахівець припускає, що підняття цієї теми в даний момент є невипадковим. Цілком ймовірно, що саме тепер необхідне таке інформаційне середовище.
Головний економіст, керівник з економічних реформ Офісу простих рішень та результатів Ярослав Романчук зазначив, що всім зрозуміло, що нам критично важливий дозвіл на застосування далекобійної зброї по території ворога. Але питання, як завжди, у США.
Ярослав Романчук зазначає, що під час передвиборчої кампанії в США зовнішньополітичні питання, такі як підтримка України, ситуація в Ізраїлі чи відносини з Китаєм, зазвичай відсуваються на другий план.
Дізнайтеся більше на порталі "Коментарі" -- чи є шанс на обмін Курська на Крим та Донбас: реакція оточення Путіна.