Які добрива використовувати для смородини восени: досвідчені садівники діляться ефективними рекомендаціями.
Усі сорти смородини віддають перевагу вологому, проте добре дренованому ґрунту, який не піддається заболочуванню, а також необхідним добривам.
Смородина найкраще росте на багатому, родючому ґрунті та в більш захищеному місці, також важливо знати, чим підгодувати восени смородину.
Осінь, безумовно, є ідеальним сезоном для висадки рослин у багатьох областях, адже земля ще зберігає тепло від літа, що сприяє гарному вкоріненню вашої смородини до настання зимових холодів.
Смородина з відкритою кореневою системою дешевша, ніж вирощена в контейнерах, і її можна купити та посадити з пізньої осені до весни.
Смородину, вирощену в контейнерах, можна придбати в будь-який час року, проте рекомендується уникати її посадки в найспекотніші місяці, щоб не бути залежним від частого поливу.
Які добрива підійдуть для осіннього підживлення смородини?
Зазвичай не викликає сумнівів, що восени смородині необхідна мінеральна "допомога".
Це допомагає чагарникам переносити холоди взимку, задовольняти потреби у поживних речовинах та гарантувати гарний урожай наступного року.
Однак варто пам'ятати, що необхідно дотримуватись певних правил, щоб смородина отримала максимальну користь.
Які аспекти варто врахувати при удобренні смородини?
Дозування. Іноді садівникам-початківцям може здатися, що від надлишку поживних речовин нічого не трапиться: адже це корисні компоненти.
Це помилка.
Використовуйте добрива з підвищеним рівнем калію для живлення смородини.
Розсипте дві жмені добрив на кожен квадратний метр навколо кущів смородини. Слабші рослини можуть отримати користь від підживлення з високим рівнем азоту, наприклад, сульфатом амонію, при нормі 25 грамів на квадратний метр.
Для підживлення смородини використовуйте рідкі добрива. Також рекомендується щороку оновлювати верхній шар грунту в горщиках на глибину 5 см, намагаючись не пошкодити кореневу систему. Замість старого грунту додайте свіжий компост без торфу, змішаний з гранульованим універсальним добривом.
Як правильно підгодовувати редис і уникнути псування врожаю: поширені помилки
Отримайте соковиту та хрустку капусту: які добрива використати після пересадки у відкритий ґрунт?