Комедійний клуб - чому це позитивна новина для українців та як у найпопулярнішому комедійному шоу Росії "зомбували" глядачів.


Найбільш відоме гумористичне шоу в Росії, яке протягом багатьох років користувалося великою популярністю серед українців, Comedy Club, оголосило про своє завершення після втрати "лідерa комедії в російському шоу-бізнесі" Олександра Маслякова. Це, насправді, можна сприймати як позитивну новину для українців, адже завдяки своєму жартівливому формату, росіяни мали можливість найбільш ефективно "зомбувати" свою аудиторію.

Цікаво, що раніше Тіна Канделакі, керівниця телеканалу "ТНТ", на якому завжди виходило шоу, натякала на можливий перезапуск Comedy Club після того, як один із найвідоміших коміків РФ Гарік Харламов став його креативним директором. За інформацією російських ЗМІ, вона зазначала, що гуморист "вніс безліч свіжих ідей, які стосуються сцени, музичного супроводу, контенту, а також нових і старих резидентів і самого гумору". Проте, як видно, музика не грала так довго...

Comedy Club почав свої трансляції ще в 2005 році. За цей час вийшло більше 800 випусків та 20 сезонів. На перший погляд, це шоу може видаватися цілком безневинним, проте насправді воно містить чимало прихованих елементів пропаганди. Зокрема, варто зазначити, що цей продукт виробляється в Росії, а його популярність в Україні приносить значний дохід для російської економіки, оскільки перегляди перетворюються на фінансові надходження, з яких сплачуються податки державі.

Крім того, це шоу протягом багатьох років регулярно потрапляло в топи українського YouTube.

Блогерка NATELLA KIRS раніше розбирала Comedy Club на пропагандистські наративи. Вона продемонструвала кілька випадків, коли через гумор принижували інші країни й возвеличували "міць" РФ. Так, під час одного з випусків у 2019 році коміки реалізували сценку із сексуальним підтекстом, у якій Росія "поставила на коліна" НАТО.

Серед подібних "жартів" було також висміювання людей з ЛГБТ-спільноти й гендерного вибору, який нібито стосується лише США. Після початку повномасштабної війни фокус гумору трохи змістився і Гарік Харламов разом з іншими особами російського шоубізу почали будувати свої сценки навколо відсутності війни, а точніше називання її "безладом", і безстрашності перед санкціями Америки і ЄС.

Блогерка підкреслила, що всі жарти на політичні теми, які містять іронічне ставлення до лідерів думок та самого диктатора Володимира Путіна, завжди отримують попереднє схвалення. Це дозволяє шоу залучати опозиційну аудиторію та поступово формувати її погляди. Подібна стратегія стосується й українців, які, незважаючи на 10,5 років війни та 2,5 роки повномасштабного вторгнення, продовжують споживати російський контент.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що на останнє прощання з Олександром Масляковим завітала колишня команда КВК з Львова.

Related posts