Зеленський заявив, що для того, щоб запросити Путіна на саміт G20, необхідно порушити закон.


Голова України Володимир Зеленський висловив думку, що для того, аби російський лідер Володимир Путін міг взяти участь у саміті G20 в Бразилії, потрібно буде "порушити закон".

Про це він повідомив на міжнародній конференції United for justice, передає Інтерфакс-Україна.

Зеленський звернув увагу на те, що Бразилія є підписантом Римського статуту Міжнародного кримінального суду, тому для того, щоб запросити Путіна на саміт G20, їй необхідно буде "ігнорувати закон".

"Вже через кілька місяців відбудеться саміт G20... З Бразилії надійшла інформація про їх намір запросити Путіна. Однак для цього їм знадобиться обійти законодавчі норми, зневажити правові принципи та проігнорувати Римський статут. Хіба за такі дії не повинні бути наслідки?" - висловився він.

Президент України також висловився щодо рішення Монголії, що підписала Римський статут, не здійснювати арешт лідера Кремля.

"Римський статут повинен діяти, проте нещодавно в Монголії було виявлено виняток, що стосується Путіна. Це не лише індивідуальна відповідальність, а зобов’язання всього світового співтовариства — зупинити занепад правової системи і не дозволити знищення тих принципів, які ще залишилися," — підкреслив Зеленський.

Він вважає, що юридична система повинна бути організована так, щоб ордери Міжнародного кримінального суду та Римський статут гарантували відсторонення осіб, підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів.

"Слід тиснути на нього (Путіна, - ред.), ізолювати, змусити його завершити війну та шукати шляхи до миру," - зазначив Зеленський, відповідаючи на запитання про те, яку реакцію повинна проявити світова спільнота.

30 серпня пресслужба Кремля оголосила, що Володимир Путін планує відвідати Монголію 3 вересня за запрошенням президента Ухнагійна Хурелсуха. Ця поїздка стане першим офіційним візитом російського лідера до країни, що ратифікувала Римський статут. Водночас прес-секретар Путіна, Дмитро Пєсков, зазначив, що в Кремлі не мають побоювань щодо можливого арешту диктатора під час його візиту.

У той же день Міністерство закордонних справ України звернулося до уряду Монголії з проханням затримати Путіна і передати його до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

У Міжнародному кримінальному суді заявили, що влада Монголії, згідно зі своїми зобов'язаннями, має арештувати Володимира Путіна у разі його візиту в країну.

2 вересня російський лідер все ж здійснив візит до Монголії. Георгій Тихий, речник МЗС України, зазначив, що Монголія понесе наслідки за відмову затримати Путіна.

3 вересня з'явилася інформація, що Монголія не затримала російського лідера Володимира Путіна через свою залежність від імпорту енергоресурсів з Росії.

Related posts