Завдання для учнів 1 класу, радянські методи оцінювання та інші аспекти: Сергій Дятленко звернув увагу на суттєві труднощі Нової української школи в Україні.
Переважна кількість українських навчальних закладів не здатна надати батькам повноцінну версію програми Нової української школи (НУШ). Зазвичай, її реалізують у зменшеному вигляді, що більше нагадує радянську систему освіти.
Зокрема, незважаючи на те, що згідно з програмою учні першого класу не повинні отримувати домашні завдання, вчителі все ж продовжують їх задавати. Про це зазначив освітній експерт Сергій Дятленко у своєму пості на Facebook.
Додатково, в освітніх установах продовжується оцінювання за звичною системою, що робить його зрозумілим для батьків. Замість занять з розвитку, вчителі проводять уроки з математики та читання, щоб діти не відставали у навчанні. Незважаючи на те, що в школах реалізується програма НУШ, вчителі самостійно обирають, в яких аспектах можуть впроваджувати зміни у своїй роботі.
"Модель початкової школи НУШ максимально відповідає очікуванням батьків. Проте існує одна проблема: жоден навчальний заклад, навіть окремі класи в нашому місті, не здійснюють повноцінну реалізацію концепції та вимог НУШ цього року. Деякі школи та класи обирають сучасні освітні програми, які орієнтовані на швидкі результати (як то «росток», «інтелект» тощо). Я не заперечую проти цих ініціатив і навіть підтримую їх, але вони не відповідають нашим потребам. Інші ж навчальні заклади заявляють про впровадження НУШ, але насправді виконують її в спрощеному форматі, який ближчий до радянських традицій", - зазначає експерт.
Він зазначив, що в освітніх установах, які впроваджують НУШ, можна зібрати чимало "але".
За інформацією Дятленка, Міністерство освіти та науки реалізує концепцію Нової української школи (НУШ) і стикається з численними критиками. Однак, у школах, які мають автономний статус, впровадження програми відбувається лише частково.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що Захарін звернув увагу на суттєву проблему Нової української школи та роз'яснив, чому учні не здатні впоратися зі стресом під час іспитів.