Дочку народного депутата Арʼєва, яка в стані наркотичного сп'яніння наїхала на пішохода, випустили з-під домашнього арешту.


Судові затримки становлять одну з найсерйозніших проблем в українському судочинстві. Часто підозрювані, які не мають суттєвих аргументів для заперечення висунутих проти них обвинувачень, використовують стратегію затягування процесу. У таких випадках багато залежить від судді, який веде справу. Яскравим прикладом затягування розгляду відкритого кримінального провадження є справа Ярини Арʼєвої, молодої, але вже колишньої депутатки Київської міської ради, яка є донькою народного депутата від "Європейської Солідарності" Володимира Ар'єва.

Ярина Арʼєва. Зображення з публічних джерел.

Через автомобільну аварію, що трапилася два роки тому, жінка може отримати тюремне покарання від трьох до восьми років — за умови, що справа буде доведена до кінця...

Аварія, в якій брала участь Ар'єва, відбулася 27 листопада 2022 року. У той день, вже колишня депутатка, керуючи автомобілем Volkswagen Polo, на проспекті Степана Бандери в Оболонському районі Києва, збила жінку-пішохода біля нерегульованого пішохідного переходу, рухаючись у бік вулиці Богатирської.

За даними розслідування, аварія сталася внаслідок недотримання підозрюваною правил дорожнього руху. Зокрема, вона не змогла адекватно оцінити зміну ситуації на дорозі. У результаті інциденту потерпіла зазнала серйозних травм: переломи плечової кістки та щелепи з травматичним видаленням зубів, а також переломи кінцівок, закриту черепно-мозкову травму та інші ушкодження.

Експертиза виявила, що водійка перебувала під впливом наркотиків. Проте Ар'єва відкинула звинувачення у вживанні наркотичних речовин, визнавши при цьому свою провину в аварії. Вона також зазначила, що рухалася в межах дозволеної швидкості, але не змогла вчасно відреагувати на ситуацію.

Окрім цього, Ар'єва підкреслила, що її сім'я відразу ж почала підтримувати жінку в лікуванні. Вона вважає, що підозра була висунута саме зараз через її участь в протестах проти УПЦ МП поблизу Лаври.

Незважаючи на яскраві висловлювання Ар'євої, у прокуратури існувала власна версія причин аварії, яка виявилася набагато більш переконливою.

Прокуратура, детально відтворивши обставини аварії, підтвердила, що дівчина вживала наркотики. Як повідомила Надія Максимець, прес-секретар Київської міської прокуратури, Ар'єву доправили до лікарні для перевірки на ознаки алкогольного та наркотичного сп'яніння. Лікар виявила у неї ряд візуальних симптомів, зокрема почервоніння очей, сухість в ротовій порожнині та підвищену підозрілість. Всі ці прояви були зафіксовані у відповідному медичному акті.

Для перевірки цих доводів Ар'євій запропонували здати відповідні аналізи для проведення лабораторного дослідження. Ємність із біологічними зразками була опломбована у присутності водійки. За результатами дослідження в організмі Ар'євої виявили сліди канабіноїдів, про що був складений відповідний акт та висновок.

Через тиждень після аварії, яка сталася на початку грудня 2022 року, Ар'єва відвідала медичний заклад для отримання результатів свого огляду. Під час візиту їй стало відомо, що в момент ДТП вона була під впливом наркотиків. Максимець зазначала, що сама водійка не заперечувала цю інформацію і зізналася, що вживала марихуану, яку їй надала подруга. Пізніше підозрювана підписала документ, що підтверджує отримання висновку медичного огляду.

Для верифікації початкових лабораторних досліджень була проведена судово-медична токсикологічна експертиза, що цілком підтвердила раніше зроблені висновки.

Ар'єва висловлювала абсолютно протилежну думку щодо причин аварії. Вона вказує на те, що інцидент трапився вночі під час блекауту. Проте, представники прокуратури заперечують це твердження, зазначаючи, що пішохідний перехід позначений розміткою у вигляді "зебри", яка має світловідбивальні властивості, а також супроводжується попереджувальними дорожніми знаками.

До того ж, за даними слідства, автомобіль Ар'євої був технічно справним, а сама вона, наблизившись до нерегульованого пішохідного переходу, відволіклася від керування та здійснила наїзд на жінку-пішохода.

Між моментом виникнення дорожньо-транспортної пригоди (27 листопада 2022 року) та моментом, коли Ар'єва була оголошена підозрою (23 травня 2023 року), пройшло шість місяців. В прокуратурі пояснюють, що розслідування затягнулося через численні версії події, які потребували ретельної перевірки з боку слідства.

Оскільки свідків аварії не було, Ар'єва від показів відмовилась, а потерпіла перебувала в реанімації, прокуратура призначила автотехнічну експертизу механізму наїзду на пішохода та проведення слідчого експерименту. Результати висновки повністю спростували версію Ар'євої. Ба більше -- вчинити наїзд за тих обставин, про які вона стверджувала, неможливо: тоді удар би прийшовся на іншу сторону тіла потерпілої.

Станом на травень 2023 року у справі Ар'євої було проведено: слідчий експеримент, допити потерпілої та свідків, судово-медичну експертизу, експертизу щодо справності транспортного засобу, а також автотехнічну експертизу щодо механізму наїзду на пішохода. Експерти резюмували: причиною виникнення дорожньо-транспортної пригоди стало грубе порушення підозрюваною вимог ПДР, що перебуває у прямому причинному зв'язку з виникненням даної ДТП та її тяжкими наслідками.

В результаті, суд ухвалив рішення про застосування до Ар'євої запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, що триватиме два місяці і буде діяти у період з 20:00 до 06:00.

19 червня, після апеляції прокуратури, Київський апеляційний суд ухвалив рішення про зміну запобіжного заходу для Ар'євої, перевівши її з нічного домашнього арешту на цілодобовий. Вже наступного дня Ар'єва вирішила продемонструвати свою позицію і оголосила про складання своїх депутатських повноважень у Київраді, щоб мати можливість захищатися у суді "як звичайна громадянка". Вона підкреслила, що є простою донькою народного депутата від найбільшої опозиційної фракції Верховної Ради.

Можливо, саме це стало причиною, чому справа Ар'євої "зависла в повітрі". Їй неодноразово продовжували термін домашнього арешту, а 4 листопада 2024 року дія цього запобіжного заходу завершилася. Наразі у Реєстрі судових рішень відсутні будь-які нові ухвали (у справі 756/8767/23) про продовження домашнього арешту, а також скасування інших обмежень, таких як заборона на керування автомобілем чи виїзд за межі Київської області.

Related posts