Дрони-дракони суттєво підірвають моральний стан окупаційних сил, але виявляються менш ефективними у боротьбі з військовими ресурсами Росії, згідно з інформацією західних медіа.
На Західній стороні активно ведуть дискусії щодо застосування українськими військовими "дронів-драконів", які "розпускають вогняні хвилі" на позиції російських окупантів.
CNN охарактеризує цю зброю як страшну інновацію на полі бою, тоді як Forbes стверджує, що її головний вплив полягає у зниженні морального духу росіян, а не у завданні реальних втрат.
Розплавлений метал, котрим "дрони-дакони" поливають позиції суперника, виглядає наче скидання вогневого дощу на російські позиції в лісосмузі, пише CNN після перегляду відео на каналах українських військових у мережі Телеграм.
Оглядачі Forbes зауважують, що, незважаючи на вражаючий візуальний ефект, нова зброя "навряд чи буде вирішальною".
За інформацією видання, цей вогонь не здатний знищити позиції російських військ, "лише в разі, якщо його використовувати з більшим ступенем інтенсивності".
"Можливо, що більш важливо, вплив дронів Dragonfire на моральний дух може бути значним, і це, зрештою, слабке місце Росії", - пише Forbes.
Захист від атаки вимагає більше, ніж просто бункер або укриття, а також звичайного шолома та бронежилета. Якщо військові не допустять помилки, зосередившись на небі, відкриваючи свої обличчя під вогневими ударами, вони зможуть уникнути серйозних наслідків, вважає видання.
Водночас, пожежі, які вони викликають, а також поєднаний ефект диму та вогню можуть стати серйозною загрозою для окупаційних сил, змушуючи їх відмовитися від зайнятих позицій, зазначає Forbes.
CNN роз'яснює, що мова йде про високоактивну суміш алюмінієвого порошку та залізного оксиду, відомого як терміт, який спалахує при температурах до 2200 градусів Цельсія. Ця суміш здатна миттєво знищити дерева та рослинність, що приховують російські війська, "з метою або вбивства, або виведення їх з ладу".
Автори огляду для CNN зазначають, що термобомби "перетворилися на популярний інструмент для українських безпілотників, особливо коли йдеться про знищення залишених російських автомобілів".
Французьке видання Le Monde в поетичному стилі зазначає, що "древній страхітливий міф про крилатого дракона відродився". У свою чергу, Forbes проводить аналогії з драконами з популярної кіносаги "Гра престолів", а українські активісти з КіберБорошно виявили місце використання цих безпілотників у Запорізькому регіоні.
Самі дрони різних модифікацій набули особливої популярності на війні.
"В Україні безпілотні технології вже набули статусу бойового мистецтва, а обсяги замовлень на їх виробництво продовжують зростати", - зазначили нещодавно в Міністерстві оборони України. За їхніми підрахунками, протягом семи місяців цього року було замовлено мільйон дронів.
Натомість, нещодавно керівник Пентагону висловив думку, що дрони можуть стати потужним інструментом для здійснення ефективних атак на об'єкти в глибині території Росії. Як зазначає Голос Америки, міністр оборони США Ллойд Остін, відповідаючи на запитання щодо можливості проведення таких дальніх ударів, заявив: "Україна має можливість уражати віддалені цілі за допомогою своїх власних засобів".