Джемілєв прокоментував висловлювання Сікорського про Крим: було б доцільніше передати під контроль ООН саму Росію.
Передати під контроль ООН на кілька років доцільно було б саму Росію, тому що без введення зовнішнього правління ця країна, швидше за все, ніколи не стане цивілізованою та демократичною.
Цю думку висловив Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу, під час спілкування з журналістами, реагуючи на пропозицію Радослава Сікорського, міністра закордонних справ Польщі. Інформацію передає Укрінформ, посилаючись на публікацію Джемілєва у Facebook.
"Доцільно було б передати Росію під контроль ООН на кілька років, адже без запровадження зовнішнього управління, навіть на обмежений період, є велика ймовірність, що ця країна навряд чи зможе досягти цивілізованості та демократичності," - зазначив він.
Джемілєв зазначив, що особисто знайомий із Сікорським, і немає сумнівів у тому, що він друг України.
"Доводи Радослава Сікорського про те, що Крим має для Росії якесь символічне значення, і на цій підставі не повертати окупований Крим Україні викликають подив", - зауважив він.
Лідер кримськотатарського народу підкреслив, що згідно з міжнародним правом, зміна кордонів між державами шляхом збройної окупації та проведення так званих референдумів на анексованих територіях є неприпустимою. "Ці норми передбачають безумовний вихід військ з окупованих територій, а також встановлюють відповідальність за агресію та необхідність компенсації за завдані збитки країні, що піддалася нападу", - зазначив він.
Джемілєв нагадав, що Росія ввела до своєї конституції як території Росії ще кілька регіонів України, а також збиралася за три дні захопити Київ:. "Ці території теж, мабуть, для Путіна мали якесь символічне чи інше дуже важливе значення, оскільки для їхнього захоплення вирішив пожертвувати сотнями тисяч життів своїх громадян та величезними матеріальними ресурсами".
За словами лідера кримськотатарського народу, основне завдання міжнародної спільноти полягає не в оцінці цінності захоплених територій для агресора, а в активному прагненні до швидкого повернення вкраденого та притягнення винуватця до відповідальності за міжнародні злочини. Це відповідає інтересам не лише країни, яка стала жертвою агресії, але й усієї глобальної спільноти.
Джемілєв вважає абсолютно неприйнятною ідею організувати в Криму референдум щодо його майбутнього статусу під контролем ООН.
Він підкреслив, що референдуми можуть організовуватися лише тією державою, яка законно контролює відповідну територію. При цьому ООН та інші міжнародні інституції можуть лише направляти своїх спостерігачів, щоб забезпечити прозорість і справедливість у процесі їхнього проведення.
"Я щиро сподіваюся, що пан Сікорський змінить своє ставлення до питання Криму," - зазначив він.
Як повідомлялося, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив під час дискусії на 20-й щорічній зустрічі YES у Києві, що Крим відіграє вирішальну роль у можливих мирних переговорах між Україною та Росією. Тому одним із варіантів розв'язання питання щодо півострова може стати передача його під мандат ООН для підготовки "чесного референдуму".