Фонд державного майна України (ФДМУ) анонсував старт перших аукціонів з оренди сільськогосподарських земель на платформі "Прозорро.Продажі" — повідомляє Delo.ua.


Голова Фонду державного майна Віталій Коваль про це повідомив.

Він вказав, що мова йде про земельні ділянки у Вінницькій області, загальна площа яких складає 1 075 гектарів.

Більше інформації про ці земельні ділянки - за цим посиланням.

До того ж, до завершення року фонд держмайна має намір виставити на електронні аукціони близько 100 тисяч гектарів державних сільськогосподарських земель у 20 регіонах України.

Наступні області, де стануть доступні земельні ділянки, - Хмельницька, Кіровоградська, Київська та Запорізька.

Щоб долучитися до аукціону з оренди державних аграрних земель, слід обрати лот, зареєструватися на онлайн-платформі, здійснити оплату внесків і взяти участь у торгах.

Першість надає можливість орендувати на термін до 14 років для однорічних насаджень або до 25 років для багаторічних, з необхідністю сплати суборендної плати на рік наперед.

За словами Юлії Свириденко, міністерки економіки України, ініціювання аукціонів з оренди державної землі є значущим кроком уряду в підтримці аграріїв, зокрема тих, хто зазнав втрат через воєнні дії.

"Мета цього проєкту - максимально ефективно використати ті земельні ресурси, які є в розпорядженні держави, надаючи можливість українцям - фермерам, ветеранам війни, приватним підприємцям, вимушено переміщеним особам чи навіть аграрним компаніям - взяти участь в аукціонах", - додала вона.

Фонд державного майна в 2023 році запустив проєкт під назвою "Земельний банк". Цей проєкт входить до числа головних пріоритетів фонду на 2024 рік.

Цей проєкт забезпечує аграріям можливість доступу до державних земель через прозорі та конкурентні онлайн-аукціони. Це створює рівні умови для всіх учасників аграрного сектору: від великих агро-корпорацій до дрібних фермерів, які мають намір розширити свій бізнес, а також для новачків та переселенців, які планують розпочати свою аграрну діяльність.

Розмір земельних ділянок коливається від 1 гектара до 4 тисяч гектарів. Кожна ділянка виставляється на онлайн-аукціон як окремий лот, що дозволяє орендарям вибирати як великі, так і маленькі площі. Стартова ціна на аукціоні встановлюється на рівні 12% від нормативної грошової оцінки землі.

Запровадження цього проєкту не тільки забезпечить раціональне використання державних земель та підтримає агровиробників, але й сприятиме наповненню бюджетів різних рівнів.

Коваль зазначив, що на початковому етапі прогнозується надходження до 1 мільярда гривень. Однак, якщо вдасться консолідувати та залучити в обіг всі державні сільськогосподарські землі, що охоплюють приблизно 800 тисяч гектарів, ця сума може збільшитися до 8 мільярдів гривень.

Також, ініціатива сприятиме формуванню нового прозорого ринку та ліквідації тіньових практик у використанні державних земель, забезпечуючи їх справедливе та відкрите використання.

Нагадаємо, для реалізації проєкту ФДМУ створено ТОВ "Державний земельний банк" - перший державний оператор земель сільськогосподарського призначення, що на 100% належить державі.

Related posts