Основні події неділі, 15 вересня: атака на висотку в Харкові, стратегія перемоги України, затоплення в Європі.


російський артилерійський удар по Харкову 15 вересня 2024 року

У неділю, 15 вересня, війська Росії атакували цивільні об'єкти в Харкові. Унаслідок обстрілу постраждав Немишлянський район, де була ушкоджена одна з багатоповерхових будівель.

Пізніше з'ясувалося, що 42 мешканці багатоповерхового будинку отримали поранення, серед них четверо дітей, наймолодшому з яких лише рік. Ворожий снаряд влучив у 10-й поверх, внаслідок чого вогонь охопив чотири поверхи - від 9-го до 12-го. З-під завалів було вилучено тіло загиблої літньої жінки, як повідомив міський голова.

Прокуратура повідомила, що авіабоєприпас влучив між 9 та 10 поверхом у дванадцятиповерховому житловому будинку.

"Згідно з попередніми відомостями, атака на Харків здійснена з літака СУ-34 за допомогою керованої авіабомби ФАБ-250, яка була скинута з УМПК, що знаходився поблизу села Томарівка в Бєлгородській області Росії", - зазначили в прокуратурі.

Міністерство екології та природних ресурсів України повідомило, що показники якості води в зонах водозаборів Києва та Броварів відповідають встановленим нормам.

У міністерстві висловили свою позицію щодо проблеми забруднення річок Сейм і Десна.

"Ризики для здійснення водозабору відсутні. Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не виявлено, показники розчиненого кисню у межах норми, фіксується потемніння води. По азоту амонійному, нітритах та хлоридах перевищень не зафіксовано", - зазначили у відомстві.

Міндовкілля зазначило, що забруднення, яке рухається Десною, менш концентроване, ніж було на початку у річці Сейм та у точках відбору води на Чернігівщині.

Міністерство наголосило, що за даними Київводоканалу та оцінками науковців, очисні споруди Київводоканалу справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору.

Докладніше - в новині.

Україна надала шістьом європейським країнам підтримку у зв'язку з наслідками повеней.

За словами міністра закордонних справ Андрія Сибіги, мова йде про такі країни, як Молдова, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина та Чехія.

Низка європейських країн потерпають від стихійного лиха. У нижній Австрії доводиться евакуювати жителів, а в Румунії вода забрала життя чотирьох людей. У Чехії без світла залишилося понад 60 тисяч домогосподарств. Через сильні повені у Польщі та Чехії тимчасово скасовані низка рейсів, зокрема і потяги до України.

Збройні сили України отримали 18 нових самохідних артилерійських установок "Богдана", які були виготовлені завдяки фінансовій підтримці Данії.

Цю інформацію озвучив міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен під час свого виступу на форумі "Ялтинська європейська стратегія", повідомляє "Мілітарний".

"Це була наша перша угода. У липні ми оформили замовлення на виготовлення 18 артилерійських систем "Богдана", і вже в ці вихідні їх було передано Збройним силам України", -- поділився Поульсен.

Згідно з висловлюванням міністра, придбання озброєння безпосередньо в Україні та надання технічної та матеріальної підтримки є значно легшими процесами, оскільки вимагають менших фінансових витрат. Поульсен звернувся до європейських держав з пропозицією інвестувати у виробництво зброї в Україні.

У прес-службі президента України спростували інформацію, опубліковану в німецькому виданні "Bild", згідно з якою "План перемоги" президента передбачає можливість призупинення військових дій.

Радник президента з питань комунікації Дмитро Литвин повідомив, що дане видання опублікувало неправдиву інформацію, підкреслюючи, що Україна не підтримує жодні ініціативи щодо замороження конфлікту.

"Більд поширив фейк. Плану перемоги Більд не бачив, і з тих кількох людей, які на сьогоднішній день залучені президентом до підготовки Плану перемоги, ніхто з Більдом не говорив", - сказав Литвин.

"Мінськ-3 або будь-який інший ніхто росіянам не подарує!... Україна проти будь-якого заморожування війни, і на всіх рівнях влади України про це говорять. І для нас важливо, щоб Сполучені Штати підтримали саме План перемоги України, а не капітуляції чи заморозки", - наголосив радник президента.

В інтерв'ю, яке дав Фаріду Закарії на CNN, Володимир Зеленський поділився інформацією про те, що на зустрічі з президентом США Джозефом Байденом він планує представити п'ятирівневу стратегію для досягнення перемоги України.

"Я буду говорити з ним, як зміцнити нас перед Самітом миру, щоб ми займали сильну позицію. Бо дипломатичні рішення - вони хороші, якщо ти сильний. Інакше Путін не буде брати в цьому участі", - зауважив глава держави.

Президент підкреслив, що в рамках плану виділено "чотири ключові пункти", а також один, який стане необхідним "після завершення війни".

"Це питання стосується безпеки. Це також про геополітичну роль України. Ми говоримо про необхідність потужної військової підтримки, яка повинна бути нам доступною. І про те, що ми повинні вільно обирати, як застосовувати ті чи інші ресурси. Йдеться про рішення в сфері економічної підтримки, які, на мою думку, викличуть зацікавленість," - висловився Зеленський.

16 вересня відключення світла не прогнозують, повідомило НЕК "Укренерго".

Енергетики настійно рекомендують українцям економно споживати електричну енергію в проміжку з 16:00 до 22:00 та уникати одночасного використання кількох потужних пристроїв.

Найдетальніший огляд сьогоднішніх подій ви знайдете на нашому веб-ресурсі. Ми сподіваємося, що завтра буде ще більше позитивних новин.

Тримаймося разом і наближаємо нашу перемогу!

Related posts