Головний дипломат Європейського Союзу відвідав Київ і роз'яснив, яким чином Європа планує підтримати Україну у випадку, якщо ситуація з Трампом ускладниться.
Головний дипломат Європейського Союзу Жозеп Боррель не хоче коментувати можливі наслідки, якщо новообраний президент США Дональд Трамп вирішить зупинити підтримку України.
Про це європейський дипломат сказав на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою в Києві, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Зокрема, у топдипломата ЄС запитали, що Євросоюз має конкретно робити для надання допомоги Україні, якщо новобраний президент США Дональд Трамп вирішить скоротити допомогу для України.
Боррель зазначив, що 27 червня відбулося підписання спільних зобов'язань у сфері безпеки між Україною та Європейським Союзом.
"Це зобов'язання на тривалу перспективу, укладене 27 державами-членами, передбачає всебічну підтримку Україні у різних сферах — військовій, фінансовій, гуманітарній та політичній, протягом наступних 10 років. Це зобов'язання залишається в силі", — зазначив Боррель.
Він зазначив, що на даний момент ще не варто поспішати з будь-якими висновками стосовно дій адміністрації Дональда Трампа, оскільки вона ще не почала свою діяльність і не завершила формування.
Читайте також: Країни G7, разом із трьома іншими державами, готують реакцію на відправку північнокорейських солдатів для участі у війні в Україні.
"На це може піти близько двох місяців для її розробки. Я не в змозі робити припущення. Проте можу підтвердити, що наші зобов'язання щодо безпеки залишаються в силі," - зазначив Боррель.
При цьому, він зазначив, що якщо об'єднати усі види допомоги для України, то загалом вийде, що ЄС надав Україні допомоги на 122 млрд євро. Ця допомога становить приблизно 47% від усієї допомоги, яку Україна отримала від усього світу. Водночас, як сказав Боррель, загальна допомога США для України складає 40%:
"Не хочу займатися спекуляціями. Мені не зовсім зрозуміло, які дії вживе адміністрація, що ще не розпочала виконання своїх обов'язків, і, відповідно, важко спрогнозувати, якою буде реакція Європейського Союзу. Сьогодні немає жодних конкретних пропозицій від нової адміністрації, яка ще не вступила в свої повноваження."
Високий представник ЄС додав, що кошти на допомогу України надходять від прибутків із російських заморожених активів, а також країни "Великої сімки" узгодили кредит на допомогу України.
Боррель зазначив, що Європейський Союз вже практично передав Україні мільйон артилерійських боєприпасів, і зусилля для забезпечення ще більшої кількості снарядів триватимуть. До завершення зимового періоду кількість українських військових, які отримають навчання від інструкторів місії ЄС з військової допомоги, зросте до 75 тисяч.