Google почне маркувати зображення, створені або відредаговані за допомогою штучного інтелекту.
Мітки метаданих, що відповідають стандарту C2PA, будуть відображатися в пошукових системах, на рекламних платформах та на "Ютубі".
Google має намір у найближчі кілька місяців впровадити нову технологію, яка дозволить визначати, чи зображення зроблено за допомогою камери, чи було воно відредаговано за допомогою штучного інтелекту, або ж створено генеративними моделями. Оновлені результати пошуку Google міститимуть інформацію про те, чи було зображення створено або модифіковано із застосуванням інструментів ШІ. Про це компанія повідомила на своєму блозі.
На початку року Google стала учасником ініціативи Coalition for Content Provenance and Authenticity (C2PA), що розробляє уніфікований технічний стандарт для автентифікації зображень. Серед членів коаліції — провідні технологічні компанії, такі як Amazon, Microsoft, Adobe, Arm, OpenAI, Intel, Truepic та Meta.
"Технологія визначення походження може допомогти пояснити, чи була фотографія зроблена камерою, відредагована за допомогою програмного забезпечення чи створена генеративним ШІ. Така інформація допомагає нашим користувачам приймати більш обґрунтовані рішення щодо контенту, з яким вони взаємодіють, зокрема фотографій, відео та аудіо, а також підвищує медіаграмотність і довіру", -- йдеться у повідомленні.
Система сприятиме розрізненню справжніх зображень від фальшивок, створених штучним інтелектом.
Отримуючи зображення у результатах пошуку Google, яке містить метадані C2PA, користувачі зможуть за допомогою опції "Деталі про зображення" з'ясувати, чи було воно створено або змінено за допомогою штучного інтелекту. Ця функція також буде доступна в Google Images, Lens і Google Circle to Search.
Компанія планує впровадити метадані C2PA у свої рекламні платформи. "Наша мета — поступово розширювати це використання та застосовувати сигнали C2PA для покращення дотримання ключових політик", — зазначила віце-президентка з довіри та безпеки Google, Лорі Річардсон, у коментарі виданню The Verge. "Крім того, ми досліджуємо можливості передачі інформації C2PA глядачам на YouTube, коли контент створюється за допомогою камер, і плануємо поділитися додатковими оновленнями з цього приводу пізніше цього року".
Google стала однією з перших великих технологічних фірм, що впровадила стандарт автентифікації C2PA. Проте на шляху до його реалізації виникає безліч викликів, зокрема питання сумісності, які забезпечують ефективну роботу цього стандарту на різноманітних апаратних та програмних платформах.
На даний момент, згідно з інформацією від The Verge, лише кілька моделей камер від Leica та Sony мають підтримку відкритого технічного стандарту C2PA. Цей стандарт дозволяє додавати до фотографій метадані, що містять налаштування камери, а також інформацію щодо місця та часу зйомки. Виробники Nikon і Canon вже висловили намір впровадити стандарт C2PA. Проте поки що неясно, чи планують Apple і Google інтегрувати підтримку C2PA в свої продукти, такі як iPhone та пристрої на базі Android.
Програми для редагування зображень, такі як Adobe Photoshop і Lightroom, здатні вносити метадані C2PA, тоді як Affinity Photo, Gimp та ряд інших програм поки що не підтримують цей стандарт. Крім того, існують складнощі з переглядом інформації, що додається до фотографій, оскільки більшість відомих онлайн-платформ не впровадили такі мітки. Проте, використання Google у своїх пошукових результатах може спонукати інших розробників впроваджувати ці технології.