Дитяче харчування під час подорожі: ключові моменти, на які батькам слід зосередити увагу.
Під час подорожі у дитини може виникнути безліч стресів: нові люди, втома, зміна клімату. І, звісно ж, нове харчування, не таке як вдома. Через це дитина може почати вередувати. Але ситуацію можна виправити, якщо скористатись декількома простими порадами.
Про те, на що батьки повинні звернути увагу під час харчуванн дітей у подорожах, розповіла нутриціологиня Валерія Варніцька (valeriia kids.nutrition) в Instagram. Все для того, щоб подорож була комфортною для батьків та малечі.
Зменшіть свої сподівання та вимоги до дитини.
Якщо діти не хочуть пробувати нову їжу - це цілком нормально. Навколо них достатньо нових вражень, як приємних так і досить тривожних. В такій ситуації варто дотримуватись розкладу. Намагайтесяхоч якось підтримувати звичний режим харчування і сну, навіть якщо він неідеальний. Так ви додасте стабільності та передбачуваності, що спростить життя івам і дитині. Попередьте інших людей, які будуть з вами. Заздалегідь розкажіть їм про особливості харчування вашої дитини.
Візьміть із собою кілька звичних предметів.
По можливості, візьміть з собою звичний дитячий посуд з дому, а також деякі продукти харчування, якщо знаєте що так буде легше, але без фанатизму. Не забувайте про власний приклад. Не буде чесно очікувати, що дитина буде харчуватися краще, ніж ви, бо ви так хочете.
Розслабтеся та не зациклюйтеся нахарчуванні
Натомість, зосередьтеся на створені приємних вражень та спогадів. Немає сенсу хвилюватися та тиснути, якщо це тільки погіршить ситуацію. Повернувшись додому, ви повернетеся до звичного харчування значно швидше без застосування тиску.
Не забувайте, що 1-2 тижні не найкращого харчування під час відпочинку не матимуть істотного впливу на загальний стан здоров'я вашої дитини. Натомість, 1-2 тижні постійного стресу можуть суттєво негативно позначитися на її ставленні до їжі в майбутньому. Якщо ж ви плануєте тривале перебування на відпочинку, то за правильного підходу ваша дитина зможе адаптуватися, і її харчові звички з часом покращаться.
Раніше OBOZ.UA інформував про те, з якого віку дітям дозволяється вживати гриби та які з них є безпечними.