За інформацією CNN, "Хезболла" аналізує ініціативу щодо припинення вогню, запропоновану Ізраїлем та США.


Ліванський чиновник, який активно бере участь у переговорах, повідомив, що у четвер ввечері, 14 листопада, посол США в Лівані Ліза Джонсон передала цю пропозицію урядовим представникам країни.

Влада "оптимістично налаштована" щодо згоди "Хезболли" на умови угоди та очікує на офіційну відповідь на останню пропозицію наступного понеділка.

"Дипломатичні зусилля зараз у вогні", - сказало джерело видання.

У вечірній час суботи, 16 листопада, інше джерело з Лівану повідомило CNN про активні обговорення серед політичних лідерів у Бейруті стосовно американської ініціативи.

Остання ініціатива, яку посол Джонсон озвучила парламентському спікеру Лівану Набіху Беррі, який має зв'язки з "Хезболлою", стала першою пропозицією, представленою США та Ізраїлем після переговорів про тимчасове припинення вогню, що відбулися наприкінці вересня. На жаль, ці зусилля були зруйновані внаслідок ліквідації ізраїльськими силами лідера "Хезболли" Хасана Насралли під час потужної атаки в південному передмісті Бейрута.

Двоє учасників переговорів розповіли CNN, що головною проблемою залишається те, як змусити "Хезболлу" піти з південного Лівану, і чи будуть готові ліванські збройні сили взяти на себе більш активну роль у цій ситуації.

За словами одного з високопосадовців Лівану, пропозиція, представлена США та Ізраїлем, спрямована на встановлення 60-денного припинення вогню, яке слугуватиме основою для тривалого миру. Він зазначив, що ці терміни відповідають критеріям Резолюції ООН 1701, котра завершила лівансько-ізраїльський конфлікт у 2006 році. Резолюція передбачає, що єдиними збройними формуваннями в зоні на південь від річки Літані повинні залишитися лише ліванські військові та миротворці ООН.

Пропозиція також містить умову, що ізраїльські наземні сили, які перебувають на півдні Лівану з кінця вересня, повинні відійти за кордон, визнаний міжнародним співтовариством між цими державами.

"Основна увага пунктів зосереджена на механізмах реалізації та ролі збройних сил Лівану у виконанні резолюції 1701 на південь від річки Літані", - зазначив представник, додавши, що документ також містить інформацію про шляхи контрабанди через міжнародні кордони держави.

Один з ліванських чиновників, знайомих із перебігом переговорів про припинення вогню, повідомив CNN, що новообраний президент США Дональд Трамп підтримав переговори, які ведуться під керівництвом спеціального посланника адміністрації Байдена в Лівані Амоса Хохштейна.

За словами американських та ізраїльських джерел, американські чиновники продовжують домагатися укладення угоди про припинення вогню між Ізраїлем та "Хезболлою" в Лівані. Наближені до Трампа люди дали зрозуміти представникам адміністрації, що він не буде намагатися зірвати поточні зусилля.

Досі залишаються питання про те, коли угода буде завершена. Нинішні американські чиновники кажуть, що вона близька до укладення, однак деякі ізраїльські чиновники заявили новообраному президенту і наближеним до нього особам, що вони мають намір доставити новій команді Трампа припинення вогню в якості раннього "подарунка". Однак інші ізраїльські чиновники дали зрозуміти адміністрації Джо Байдена, що вони хочуть якнайшвидше укласти угоду.

Відомий як "Закон Логана", цей нормативний акт забороняє новообраному президенту вступати в політичні дії в США до моменту його офіційного вступу на посаду. Це включає в себе заборону на ведення переговорів з іноземними урядами, які мають конфлікти зі Сполученими Штатами. Члени команди Трампа, які займаються підготовкою до переходу влади, ознайомлені з цим законом.

Проте деякі сучасні американські посадовці вказують на те, що Трамп, можливо, не прагне, аби його сприймали як лідера, котрий тисне на Тель-Авів відразу після початку своєї каденції. Таким чином, існує спільний інтерес якомога швидше знайти вирішення ситуації на північному кордоні Ізраїлю.

Related posts