Китай суттєво знизив ціни на нафту - Reuters
Ціни на нафту на глобальному ринку зазнали зниження. Однією з основних причин цього стало зниження інфляції в Китаї. Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 86 центів, що становить 1,1%, до 78,18 долара за барель. Водночас, вартість ф'ючерсів на нафту West Texas Intermediate (WTI) зменшилася на 83 центи, або 1,2%, до 74,73 долара за барель.
Про це повідомляє Reuters, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Відзначається, що вартість нафти знизилася після того, як:
Відомості з Китаю, що мають негативний характер, переважили побоювання ринку стосовно можливої реакції Ізраїлю на ракетний напад Ірану 1 жовтня, який здатен вплинути на видобуток нафти. Незважаючи на застереження США для Ізраїлю щодо атак на іранську енергетичну інфраструктуру, ситуація з індексом споживчих цін у Китаї демонструє тривалу дефляцію та ослаблення внутрішнього попиту, навіть після оголошення влади у вересні про найбільш рішучі заходи монетарного стимулювання.
В Угорщині вирішили призупинити відмову від імпортованої російської нафти.
У той же час угорська нафтова компанія MOL прогнозує, що її нафтопереробні потужності зможуть обробляти російську сиру нафту до завершення 2026 року. Раніше ж останнім терміном для цього вказувався 2025 рік. Отже, MOL вирішила продовжити імпорт нафти з Росії ще на один рік.
Читайте також: Черговий болючий удар від "друзів" Росії: Саудівська Аравія погрожує обвалити вартість нафти
За інформацією аналітиків, компанія пояснила перенесення терміну виникненням непередбачених труднощів у впровадженні 24 запланованих проектів з модернізації нафтопереробних заводів. Крім того, існує потреба в додаткових інвестиціях у логістику, зокрема для складів та потужностей для змішування.
У той же час стало відомо, що компанія MOL наразі проводить переговори з хорватським оператором Janaf щодо підписання довгострокової угоди на транспортування нафти через Адріатичний трубопровід. Однак представники компанії підкреслили, що трубопровід "Дружба" залишається для них стратегічно важливим.
"Наша мета - закуповувати різну нафту. Як російську, так і неросійську", - сказали там.