Коломойський продовжить перебувати під арештом.


Підприємець Ігор Коломойський продовжить перебувати під вартою, незважаючи на зміну запобіжного заходу в одній із справ з тримання під вартою на заставу 1,877 мільярда гривень. Проте він має ще одну підозру, у якій запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не змінювався. Таким чином, навіть якщо бізнесмен внесе вказану суму, він залишиться під вартою.

Бізнесмен Ігор Коломойський залишатиметься під вартою попри зміну запобіжного заходу в одній зі справ на заставу в розмірі 1,877 мільярда гривень. Коломойський заявив, що не може внести цю суму. Водночас, у нього є інша підозра, за якою запобіжний захід -- утримання під вартою -- не було змінено. Таким чином, навіть у разі внесення застави, він все одно залишався б під вартою. Про це 29 серпня повідомила кореспондентка Суспільного з зали Шевченківського суду.

Прокурор Сергій Демінчук повідомив, що Ігорю Коломойському було змінено запобіжний захід з утримання під вартою на заставу, розмір якої відповідає клопотанню старшого детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України. Сума застави складає 1 877 360 000 гривень.

Термін дії запобіжного заходу закінчується за кілька днів (2 вересня 2024 року), адвокат підприємця звернувся з проханням про звільнення Коломойського після цього.

"Однак, наскільки мені відомо, є інша ухвала слідчого судді Печерського районного суду, за якою Ігорю Валерійовичу продовжено строк дії тримання його під вартою в межах іншого кримінального провадження. Тому він надалі буде триматися під вартою", -- сказав Сергій Демінчук.

Завершено досудове розслідування в одній зі справ Коломойського за чотирма статтями Кримінального кодексу України.

Адвокат В'ячеслав Криглевич заявив у коментарі Суспільному, що за вимогами Кримінально-процесуального кодексу України Коломойського мали звільнити з-під варти, проте Шевченківський суд не може звільнити його, бо є інше провадження. За ним Коломойського утримуватимуть щонайменше до 25 жовтня.

"У будь-якому випадку ми не погоджуємося з будь-якими рішеннями, які ухвалені проти нашого клієнта. Ми все одно їх будемо оскаржувати і добиватися, щоб наш підзахисний був повністю виправданий за всіма справами, йому інкримінують", -- зауважив захисник Коломойського.

Зазначимо, що 21 серпня детективи з Бюро економічної безпеки (БЕБ) завершили досудове розслідування щодо бізнесмена Ігоря Коломойського. Розслідування велося за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 27 та ч. 5 ст. 191.

Паралельно ведеться розслідування стосовно інших членів групи, що була створена олігархом.

Наразі Ігор Коломойський перебуває в українському СІЗО. Українські правоохоронці чотири рази оголошували йому підозру за кількома статтями та справами.

2 вересня 2023 року СБУ повідомила Коломойському про підозру за двома статтями: про шахрайство та легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. За даними правоохоронців, протягом 2013-2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, виводячи їх за кордон та використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

7 вересня детективи НАБУ повідомили про ще одну підозру Коломойському, а також п'ятьом членам організованої ним групи -- у заволодінні коштами "ПриватБанку" на суму понад 9,2 млрд грн.

15 вересня Служба безпеки України висунула Ігорю Коломойському третє обвинувачення — у протиправних діях з банківською документацією, привласненні чужого майна організованою групою шляхом зловживання службовими повноваженнями та відмивання коштів, отриманих незаконним шляхом. За даними слідства, у 2013-2014 роках Коломойський незаконно привласнив 5,8 мільярда гривень через злочинне угруповання, до складу якого входили співробітники його "ПриватБанку".

3 вересня 2023 року суд вперше визначив Ігорю Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі понад 509 мільйонів гривень. Проте вже 15 вересня, після висунення нової підозри, суд переглянув запобіжний захід і підвищив суму застави до 3 мільярдів 891 мільйона гривень. Надалі суд кілька разів продовжував термін тримання Коломойського під вартою та знижував розмір застави.

8 травня Ігорю Коломойському оголосили вже четверту підозру — цього разу в організації замовного вбивства адвоката у Феодосії в 2003 році.

До того ж, 9 серпня детективи Бюро економічної безпеки внесли зміни в одну з раніше висунутих підозр, включивши додаткову статтю Кримінального кодексу під назвою "службове підроблення".

Як відомо, Ігор Коломойський є остаточним бенефіціаром групи компаній "1+1 media". 26 жовтня 2023 року "1+1 media" оголосила, що Коломойський передав корпоративні права в медіахолдингу на управління трудовому колективу, представленому чинним генеральним директором компанії Ярославом Пахольчуком.

1 лютого 2024 року медіагрупа на сайті "1+1" опублікувала інформацію про структуру власності новоствореної компанії, яка більше не належить Коломойському. Нові компанії з назвою, що включає слово "Віжн", знову зареєстрували канали "1+1 Україна" та "Бігуді". Тим часом компанії, що раніше належали Коломойському, змінили логотипи своїх каналів на "1+1 марафон" і "2+2 марафон".

Як повідомляє видання "ДМ", створення нової власницької структури та компанії вказує на завершення процесу передачі брендів телеканалів "1+1" новим юридичним особам. Тепер ці компанії не мають зв'язку з Ігорем Коломойським, Ігорем Суркісом та Оксаною Марченко, дружиною Віктора Медведчука. Новоутворена група "Віжн" включає такі компанії, як "Віжн 1+1", "Віжн 2+2", "Віжн 3" та "Віжн 4". Власниками цієї групи є чинний генеральний директор "1+1 media" Ярослав Пахольчук та Світлана Міщенко.

Related posts