У Харківській області державі потрібно повернути землі, де знаходяться археологічна пам'ятка та могильник | Новини Харкова та України - АТН
Богодухівською окружною прокуратурою Харківської області подано до суду п'ять позовних заяв в інтересах держави про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні землями історико-культурного призначення.
Цю інформацію озвучили в прокуратурі Харківської області.
Виявлено, що згідно з ухвалою виконавчого комітету Полково-Микитівської сільської ради Богодухівського району, в 2001 році п'ять земельних ділянок загальною площею понад 26 гектарів були надані у власність приватним особам для здійснення товарного сільськогосподарського виробництва. У подальшому ці земельні ділянки були передані в оренду фермерському господарству.
У процесі дослідження було встановлено, що на п'яти зазначених земельних ділянках розташовується об'єкт культурної спадщини — археологічна пам'ятка національного значення, відома як Городище "Полкова Микитівка", а також могильник. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, ця пам'ятка була занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України і їй присвоєно охоронний номер 200015-Н.
Згідно з нормами діючого законодавства у сфері охорони культурної спадщини, надання земель історико-культурного призначення із розташованою на них пам'яткою археології у приватну власність прямо заборонено.
Зазначені порушення слугували підставою для подання прокуратурою позовних заяв до Богодухівського районного суду Харківської області. Окрім цього, на підставі звернень окружної прокуратури суд ухвалив рішення про заборону відповідачам здійснювати відчуження спірних земельних ділянок.
Довідково: пам'ятка археології національного значення "Полкова Микитівка" (Городище та курганний могильник), охоронний номер 200015-Н, складається з двох частин - городища скіфського часу "Полкова Микитівка" та курганного могильника, який у літературі має назву "Куп'єваха". Городище знаходиться на правому березі р. Мерли.
Городище виступає свідком економічної та культурної діяльності аграрних племен Харківської області, які існували в епоху скіфів.
У період залізної доби на північ від кочових територій, населених скіфськими іраномовними племенами, існували осілі аграрно-скотарські громади. Їх поселення, як правило, знаходилися поблизу річкових берегів.