НАЗК не знайшло розбіжностей між рівнем життя Вітюка, що був зазначений у декларації, та його фактичним станом.
НАЗК не знайшло порушень у деклараціях ексначальника кібердепартаменту СБУ Вітюка
Національне агентство з питань протидії корупції (НАЗК) завершило перевірку способу життя колишнього керівника Департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка і не виявило жодних розбіжностей між його рівнем життя та задекларованими доходами, інформує "Слідство.Інфо".
Елементи
У повідомленні, опублікованому на сайті команди журналістів-розслідувачів у п'ятницю, зазначається, що під час перевірки НАЗК не виявило жодних розбіжностей між декларованим статком Вітюка та його фактичним рівнем життя.
У повідомленні наголошується, що у відповідь на інформаційний запит журналістів "Слідство.Інфо" в НАЗК повідомили, що моніторинг способу життя генерала СБУ Вітюка завершено 10 вересня.
На даний момент Національне агентство не виявило розбіжностей між вартістю майна, що належить Вітюку І.А. та його родині, і законними доходами, які перевищують прожитковий мінімум у понад 500 разів. Це могло б свідчити про можливу необґрунтованість здобуття активів, - повідомляє "Слідство.Інфо", посилаючись на відповідь НАЗК на запит.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало перевірку способу життя бригадного генерала Служби безпеки України Вітюка в квітні цього року після виходу розслідування від "Слідство.Інфо". Журналісти дійшли висновку, що в грудні 2023 року дружина Вітюка придбала квартиру площею 195 квадратних метрів у престижному житловому комплексі в столиці. Згідно з оцінками, ринкова вартість цього житла становить 21,5 мільйона гривень.
У квітні команда журналістів "Слідство.Інфо" випустила матеріал, в якому розкривали інформацію про власність родини Вітюка. Лише через два дні після цього журналісти опублікували ще одну статтю, в якій висловили припущення, що співробітники ТЦК намагалися вручити повістку автору першого матеріалу.
У пресцентрі Служби безпеки України повідомили, що здійснюють перевірку інформації, наданої "Слідство.Інфо", у співпраці з Міністерством оборони та Генеральним штабом Збройних сил України. Пізніше в СБУ інформували агентство, що голова служби Василь Малюк ухвалив рішення відсторонити Вітюка від виконання його службових обов'язків до завершення розслідування обставин, які були оприлюднені журналістами "Слідство.Інфо".
Генеральна прокуратура ініціювала кримінальне розслідування у справі інциденту, що стався з журналістами цього видання. Причиною стали підозри щодо можливого зловживання службовими повноваженнями та перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку представників СБУ та ТЦК.
Варто зазначити, що 1 травня президент України Володимир Зеленський прийняв рішення і підписав указ про звільнення Іллі Вітюка з посади керівника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.
Раніше ми повідомляли, що колишній командир військової частини завдав збитків у розмірі 140 мільйонів гривень і зараз обвинувачується у шахрайських діях.