"Обурення! Вважають, що їм усе дозволено!": у Києві поліцейська конфліктувала з ветераном ЗСУ
Новий інцидент стався в столиці України.
Поліцейська зневажила ветерана ЗСУ, який зробив зауваження її чоловікові за неправильне паркування. Про це інформує ТСН, як передає видання Контракти.UA.
Що саме викликало обурення у військовослужбовця та українців, котрі дізналися про інцидент, як себе вела поліцейська та якою була реакція поліції на скандальний випадок - дізнавайтеся в ексклюзивному матеріалі на TSN.ua.
"Лейтенант поліції звернулася до військового, назвавши його 'конченим інвалідом', після того як він зробив зауваження її чоловікові за неправильне паркування. Вона не зупинилася навіть перед тим, що була у формі. Тепер ця пані не лише стала широко відомою, але й втратила роботу."
Усе почалося ще 14 серпня. У соціальній мережі "Фейсбук" військовослужбовець Павло Якімчук опублікував пост, у якому поділився історією своєї поїздки до будівельного гіпермаркету, яка переросла у скандал на всю країну. Причиною стало зауваження щодо неправильного паркування. Якщо коротко, невідомий водій припаркувався на місці, призначеному для людей з обмеженими можливостями. Коли військовий зробив зауваження, з автомобіля вийшла жінка в поліцейській формі, яка вважала, що їй та її чоловікові можна порушувати правила.
Неприємний випадок: щойно при виїзді з Епіцентру побачив, як водій Тойоти Камрі вирішив припаркуватися на місці для осіб з інвалідністю без видимих причин. Підійшов, щоб запитати, чи потрібна йому наліпка (якщо він має на це право), і тут з пасажирського місця виходить його дружина у формі з шевроном Головного управління поліції і починає на мене кричати: "А в Епіцентр що, тільки інваліди приїжджають?" Після хвилини розмови ця особа була послана при своєму чоловікові, бо виявилася абсолютно непробивною. І це капітан поліції, жінка. Фу. Добре, що я знайомий з багатьма чудовими поліцейськими! Погано, що є й такі, як ця особа, яка, перебуваючи при виконанні, приїжджає на парковку на власному авто з сім'єю (в авто ще були діти-підлітки), дозволяючи собі грубі випади в бік ветерана (по моєму автомобілю це видно) і вважає, що це нормально. Не на того нарвалася, нахабна.
Після того, як допис потрапив у Мережу, знайшлися і свідки цього скандалу. Одна з жінок пригадала, як пані поліцейська закінчила розмову із військовим.
Того ж дня на допис військового звернула увагу поліція Київської області. Там написали коментар до допису Павла і пообіцяли розібратися:
Шановні громадяни! Головне управління Національної поліції в Київській області розпочало службову перевірку щодо дій поліцейської, про яку йдеться в публікації. Після з'ясування всіх обставин події буде прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.
Сам військовослужбовець пізніше опублікував відеозвернення, в якому розповів, що є ветераном Сил спеціальних операцій ЗСУ і має другу групу інвалідності. Він зазначив, що як ніхто інший розуміє, наскільки важко можуть даватися зайві пройдені метри. Павло підкреслив свою повагу до поліції, згадавши, що колись поліцейські врятували йому життя. Однак, він додав, що такі особи, як згадана панянка, не повинні ганьбити честь своїх колег.
А вже наступного дня, 15 серпня, стало відомо, хто ця поліцейська, і тепер її обличчя знає вся країна:
Продовжуючи тему вчорашнього допису. Отже, робимо пані поліцейську відомою: Орещенко Олена Петрівна, народжена 16 травня 1985 року. Вона працює в Національній поліції. Це саме та жінка, яка вчора обізвала мене "кон****м інвалідом" тільки за те, що я запитав її чоловіка, чи потрібна йому наліпка "особа з інвалідністю", адже він припаркувався на місці для людей з інвалідністю. Та пані, знаючи, що я поранений і маю групу інвалідності (я повідомив її про це, після того як вона запитала "а ти шо, інвалід?", а я виправив її і сказав, що не "інвалід", а "особа з інвалідністю"), сказала: "Ох**ли. Думають, якщо приїхали з передової, то їм усе можна". "Все" - це на її обмежену думку, зробити зауваження поліцейській за те, що вона паркується неправильно. Точніше навіть не їй, а її чоловікові, який був за кермом, але оскільки пані при погонах і в формі, то чомусь вирішила, що може це "вирішити" і паркуватися, де і як заманеться. До слова: вони провели більше години в Епіцентрі, але навіть після перепалки її чоловік так і не перепаркувався.
Військовий залишив і посилання на сторінку на інстаграм цієї пані, але як ви розумієте, її акаунт уже недоступний. У Мережі ця історія набула особливого розголосу, українці стали вимагати, щоб поліцейську було звільнено з органів:
Сам Павло 15 серпня розповів, що поліцейська його згодом розшукала і намагалася "помиритися", але потім почала кидатися звинуваченнями на адресу військового знову, а затим і взагалі зачистила листування.
Наші партнери з ТСН зв'язалися з Павлом для того, щоб з'ясувати деталі інциденту. Військовий зауважив, що не очікував такого резонансу, адже трапляються ситуації, коли людина має інвалідність, але не має відповідного знака.
На ситуацію відреагував уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець, який охарактеризував поведінку поліцейської як ганебну. У законодавстві України існує стаття кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за образу честі та гідності військовослужбовця, а також за погрози на його адресу. Санкція цієї статті включає обмеження волі на строк від 3 до 5 років. Адвокат рекомендує ретельно фіксувати всі обставини, щоб мати можливість довести це в суді.
Варто підкреслити, що поліція швидко відреагувала на скандал: поліцейська Олена Орещенко тепер без роботи, а водія очікує штраф за неправильне паркування.
Психологи попереджають, що конфлікти триватимуть, адже війна негативно впливає як на військових, які захищають країну на передовій, так і на цивільних у тилу. Тому вони рекомендують контролювати свої емоції. Нам слід пам'ятати, що життя сповнене різних випробувань, але незважаючи на це, важливо поважати одне одного та об'єднувати зусилля у боротьбі з єдиним ворогом - Росією.