Початкові висновки аудиту щодо інвалідності прокурорів - Новини bigmir)net


Всі прокурори, щодо яких існують питання або підозри, повинні самостійно пройти повторне обстеження, якщо це ще не виконано в процесі кримінальних справ.

Генеральний прокурор Андрій Костін оголосив про первинні результати перевірки, що стосується отримання інвалідності прокурорами. Службове розслідування виявило, що серед прокурорів Хмельниччини 61 особа має інвалідність, причому 80% з них отримали цей статус ще до початку повномасштабного вторгнення. Цю інформацію Костін озвучив під час програми "Факти тижня" в неділю, 20 жовтня.

Костін озвучив результати службового розслідування, що стосується отримання інвалідності прокурорами, яке було ініційовано після появи відповідних матеріалів у ЗМІ.

Аудит охоплює всі рівні прокуратури, включаючи Офіс Генерального прокурора, і не обмежується лише Хмельницькою областю. За даними перевірки, 61 прокурор з Хмельниччини є особою з інвалідністю, з яких 80% (50 осіб) отримали цей статус ще до початку повномасштабної агресії.

Він підкреслив, що на даний момент необхідно встановити умови, за яких були надані ці статуси, адже кількість подібних випадків виявляється вкрай великою.

Костін акцентував, що всі прокурори, щодо яких виникають сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження, поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень.

"Я також запропонував організувати робочу групу, до якої увійдуть фахівці з міжнародним досвідом. Їхня мета – всебічно проаналізувати ситуацію та знайти ефективні рішення, щоб запобігти аналогічним зловживанням у майбутньому", – підкреслив Генеральний прокурор.

Нагадаємо, п'ятдесят прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність. З усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів пенсію у Крупи не оформив тільки один прокурор - Олександр Гончар, керівник Кам'янець-Подільської окружної прокуратури, і його дружина також не оформила пенсію.

На думку редактора, співробітники прокуратури оформлювали інвалідність не з метою отримання пенсії, адже вони і без того є фінансово забезпеченими. Проте відповідно до трудового законодавства, особи з інвалідністю мають привілейоване право при працевлаштуванні та переведенні на інші посади, а також їх звільнення є набагато складнішим процесом.

Варто зазначити, що 4 жовтня стало відомо про виявлення під час обшуків у керівниці МСЕК Хмельниччини, а також її родичів, значної суми готівки в розмірі 6 мільйонів доларів, разом із численними іншими активами. ЗМІ повідомили, що йдеться про Тетяну Крупу, яка є депутатом від партії Слуга народу в Хмельницькій обласній раді. Крупа займає посаду головної лікарки обласного МСЕК з 2008 року.

А 7 жовтня суд арештував Тетяну Крупу із можливісю вийти під заставу у 500 млн гривень.

Згодом Костін наказав провести службову перевірку у зв'язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури.

Related posts