Ядерні об'єкти під небезпекою: Ізраїль планує серйозний напад на Іран - WP
У США занепокоєні тим, що Ізраїль у відповідь на ракетну атаку 1 жовтня може завдати ударів по ядерних обʼєктах Ірану. Йдеться про підприємства зі збагачення урану, проте наразі невідомо, чи зможуть ізраїльські бомби пробити найбільш глибоко розташовані заводи.
Як повідомляє The Washington Post, посилаючись на думки американських аналітиків і колишніх урядовців, значна частина високозбагаченого урану в Ірані виробляється на збагачувальному заводі Фордо. Цей об'єкт розташований у тунелях, які були вириті в гірських породах неподалік від міста Кум.
"Цілком імовірно, що цього разу ізраїльтяни націляться на іранські ядерні об'єкти, особливо якщо вони вважають, що Іран уже відновив роботу зі створення ядерної зброї", -- сказав Грегорі Кобленц, доцент і експерт з питань нерозповсюдження Школи політики та уряду імені Шара при Університеті Джорджа Мейсона.
Він зазначив, що недавні ізраїльські удари по "Хезболлі" мали на меті частково знищити потужні ракетні запаси цієї організації, які сприймалися як "страховий поліс" для Ірану в разі можливого нападу Ізраїлю на їхні ядерні установки.
Тим часом екс-радник Білого дому з питань нерозповсюдження ядерної зброї висловив думку, що потенційний напад Ізраїлю на ключові підприємства збагачення у Ірані не зупинить, а навпаки, затягне назад розвиток його ядерної програми. За словами цього колишнього посадовця, такий крок може навіть підвищити рішучість Тегерана у досягненні своїх цілей.
"Це може змінити ядерні наміри Ірану, перетворюючи його таємну порогову програму на відкриту програму розробки зброї. Це, ймовірно, призведе до ескалації з боку Ірану", - зазначив він.
Нагадаємо, що після потужного ракетного обстрілу з боку Ірану 1 жовтня, колишній прем'єр Ізраїлю Нафталі Беннетт висловив думку, що Ізраїль має унікальну можливість, яка не траплялася за останні півстоліття, для трансформації ситуації на Близькому Сході. Він закликав до "термінових" дій щодо ядерної програми Ірану.
Як повідомляло видання OBOZ.UA:
Згідно з інформацією, яку публікують медіа, ізраїльські чиновники не надали адміністрації президента Джо Байдена жодних запевнень щодо того, що не планують завдавати ударів по ядерних об'єктах Ірану у відповідь на його агресивні дії. Внаслідок цього у Вашингтоні сподіваються на "оптимальне рішення" з боку Ізраїлю.
У той же час Дональд Трамп, кандидат у президенти США від Республіканської партії, висловив думку, що Ізраїлю слід завдати удару по іранських ядерних установках. Він підкреслив, що армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) має повне право на відповідь у разі, якщо Тегеран здійснить масований обстріл балістичними ракетами.