Співробітники ТЦК звернулися до чоловіків із суттєвим проханням.
Ветерани, які починають працювати в ТЦК, висловлюють своє невдоволення агресивним ставленням суспільства.
Під час видачі повісток та роботи з інформування населення представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки стикаються з численними скандалами та образами. Причина, на думку військовослужбовців, проста: цивільні особи не розуміють, що багато співробітників ТЦК самі пройшли крізь війну, часто отримали поранення і мають бойовий досвід.
Олександр Бойко, відомий під позивним "Отаман", поділився особистими переживаннями щодо викликів, з якими стикається в своїй професії, а також про складні відносини з цивільними людьми. Він відверто розповів, як важко іноді сприймати критику та образи від тих, кого він намагався захистити на передовій.
Олександр Бойко служить у ЗСУ і на власному досвіді відчув жахи війни. У ході одного зі штурмів він отримав серйозний струс мозку, але після відновлення не залишив лави армії, бо відчуває свій обов'язок перед країною. Він продовжує боротися на різних фронтах, зокрема й у територіальному центрі комплектування, виконуючи важливу місію з мобілізації.
"Настільки в душі сумно, що я і за себе, і за них воював, проливав кров, а вони мало того що ховаються, так ще й недовольні: "Морди повід'їдали, ідіть самі воюйте". Та ідіть самі повоюйте, ми своє вже відвоювали!" -- відверто каже сержант. Його слова відображають біль і розчарування, адже часто цивільні ставляться до військових працівників з неповагою, не усвідомлюючи, що багато з них вже віддали частку свого здоров'я заради захисту України.
Олександр підкреслює: якщо ти дбаєш про свою родину та дітей, твій обов'язок – їх захищати. На сьогоднішній день найголовніше – відвести ворога якнайдалі від наших домівок. Це завдання для кожного, хто має сили боротися. Сержант з гіркотою спостерігає, як частина суспільства не розуміє цього, не усвідомлюючи, які наслідки можуть настати, якщо ворог наблизиться.
"Чи справді люди не розуміють, що коли ворог опиниться тут, вже нічого не буде вдіяти? Потрібно відстоювати свої кордони якомога далі від власного житла," -- підкреслює він. Ці прості, але глибокі висловлювання нагадують про те, що для захисту держави необхідні спільні зусилля та жертви.
Бойко визнає, що робота в ТЦК є важкою і часто неприємною. Багато з тих, кому доводиться видавати повістки, скандалять, намагаються уникнути військового обов'язку, і не соромляться ображати військових. На думку "Отамана", проблема полягає в нерозумінні людьми того, що таке військовий обов'язок і які наслідки можуть бути, якщо цього обов'язку не виконати.
Сержант акцентує увагу на тому, що не має наміру залишати військову службу, оскільки не спостерігає активності серед цивільних, які б прагнули захищати свою країну. Йому прикро, що ті, хто повинен був стати на захист, замість цього вдаються до звинувачень і образ на адресу тих, хто вже на фронті виконує свій обов'язок. Саме тому важливо усвідомлювати, що за кожним працівником територіального центру комплектування стоїть реальна історія, часто пов'язана з травмами та втратами, і ці люди заслуговують на глибоку повагу.
Нагадуємо, що для мобілізації десятків тисяч: депутат роз’яснив, скільки чоловіків необхідно щорічно.
Раніше ми інформували, що можливо обійтися без залучення ТЦК: хто отримав повноваження мобілізувати чоловіків.