Президентка Грузії: експлуатація етнічних меншин для маніпуляцій на виборах є справжнім соромом.


Інцидент, про який написала прозахідна президентка, стався в місті Марнеулі на півдні країни, яке населене переважно азербайджанцями. Агентство InterpressNews повідомило, що голосування на виборчій дільниці було перервано.

Центральна виборча комісія оголосила, що Міністерство внутрішніх справ ініціювало розслідування даного випадку.

За повідомленнями ЗМІ, на виборчій дільниці в Марнеулі не було електронного підрахунку голосів.

Цього року в Грузії вперше планується електронний підрахунок до 90% голосів, поданих на парламентських виборах. Після завершення виборів спеціальні пристрої нададуть попередні результати голосування у друкованому вигляді. Окрім цього, буде проведено ручний підрахунок голосів, на основі якого оголосять остаточні результати.

Спостерігачі також зафіксували декілька інших інцидентів і порушень на виборчих ділянках, серед яких є випадки фізичного насильства.

Президентка Грузії, коментуючи інформацію про насильницькі інциденти на виборчих дільницях, де в суботу відбувається голосування на парламентських виборах, закликала правоохоронців оперативніше реагувати та усунути з дільниць "групи злочинців і наркозалежних".

"Насильство відбувається в різних місцях, розбита техніка журналістів. Об'єднуються групи з метою ескалації ситуації", - заявила вона.

Зурабішвілі звернулася до міністра внутрішніх справ з проханням забезпечити більш оперативне та ефективне реагування правоохоронців, адже, за її словами, недопустимо, щоб на виборчих дільницях виникали такі напружені ситуації.

Засоби масової інформації інформують про конфлікти, що виникли біля виборчих пунктів, зокрема, в Тбілісі.

Існують також повідомлення про напади на журналістів. Нодар Меладзе, керівник новинної служби телеканалу "Пірвелі", повідомив, що в Телаві на сході Грузії сталася атака на знімальну групу їх каналу. Він зазначив, що було пошкоджено майно телеканалу. За його словами, напад на знімальну групу вчинили представники правлячої партії "Грузинська мрія", коли оператор фіксував випадки тиску на виборців та корупції.

На 15:00 (13:00 за польським часом) явка виборців на парламентських виборах склала 42%. Це більше, ніж під час попередніх виборів у 2020 році, але менше, ніж у 2012 році, коли до влади прийшла правляча на сьогодні партія "Грузинська мрія".

Related posts