Історія прокурора з Хмельниччини Олексія Олійника та його інвалідність.


Прокурор Хмельницької області Олексій Олійник прокоментував мій допис.

Прокурор Хмельницької області Олійник відреагував на мій пост, розповівши, що став інвалідом, коли... переглядав документи справи у своєму робочому кабінеті.

Ось коментарі щодо суті питання (орфографія збережена):

Станом на сьогодні, чисельність прокурорів в обласній прокуратурі становить 225 осіб. Лише 48 з них мають інвалідність, тому не можна стверджувати, що вся прокуратура складається з людей з обмеженими можливостями. Варто також зазначити, що більшість з тих, хто має інвалідність, отримали її не в останні роки.

...Особисто я маю проблеми зі здоров'ям. У 2005 році отримав травму на робочому місці вивчаючи матеріали кримінального провадження. Групу отримав у 2017 році ще задовго до призначення на посаду. Хвороба не перешкоджає виконанню службових обов'язків. Питання про наявність групи розглядалось під час атестації комісією за участі представників громадськості і міжнародних організацій... Це питання було предметом дослідження у межах кримінального провадження, яке розслідувалося центральними правоохоронними органами держави. Вислів "дахуючи корупційну схему голови МСЕК" звучить звичайно потужно але у публікації нічим не підтверджений, які і більшість статей автора у яких критикуються органи влади. Так можна сказати про кожного хто отримав групу і займає посаду".

Вражає відсутність чіткої відповіді на ключове питання: чи є подружжя Олійників дійсно інвалідами 2-ї групи, чи їх статус оформлений завдяки зв'язкам з корупціонеркою Крупою? Чому прокурор Олійник не розкриває свій діагноз і чи є якісь підтвердження, окрім довідки від МСЕК?

Які ж такі травми отримав 25-річний на той момент прокурор Олійник у своєму службовому кабінеті у 2005 році під час читання або перегляду матеріалів кримінальної справи? Інвалідність 2-ї групи встановлюється за наявності одного з таких діагнозів:

"При наявності калової (сечової) нориці або ненормального заднього проходу, коли оперативне втручання є неефективним або є протипоказання до нього;"

відсутність однієї легені та хронічна дихальна недостатність II ступеня, що виникла через патологічні зміни в іншій легені;

паралічі верхньої або нижньої кінцівки;

нездатності бачити одним або обома очима;

глухоті;

значних ушкодженнях черепа (60 см² і більше), що не заповнені аутотканинами;

"коротка ампутація стегна або обох гомілок у випадку, коли протезування неможливе".

Таким чином, Олійник не надав жодних пояснень щодо підстав для отримання інвалідності 2-ї групи, а звалив провину за свої дії на комісію та органи правопорядку, створюючи враження, що його травма, отримана в 2005 році, є безсумнівним фактом. Проте, заяви прокурора не мають жодного підтвердження.

Якщо Олійник отримав серйозну травму під час виконання своїх службових обов'язків у 2005 році, він повинен був пройти медичне обстеження в той же період. Це обстеження могло б засвідчити наявність конкретних проблем зі здоров'ям, а документ, що підтверджує результати, слугував би вагомим доказом.

Інвалідність 2-ї групи була оформлена прокурору Олійнику лише 19 липня 2017 року на підставі рішення головного лікаря МСЕК Крупи, яка видала довідку серії АВ № 0944598. При цьому інвалідність була встановлена довічно. Важливо зазначити, що Олійник не надав жодних інших документів, що підтверджують інвалідність або серйозні травми з 2005 року. Таким чином, мої припущення щодо можливих корупційних зв'язків з Крупою мають обґрунтовану основу.

Дивно, але прокурор області не дав жодного коментаря щодо травми або хвороби, яка вразила його дружину Ірину, що працює прокурором і є його підлеглою.

Виникає питання, чи могли прокурори Олексій та Ірина Олійники спільно працювати над однією справою в одному кабінеті та зазнати схожих травм? Згідно з нашими даними, Ірина Олійник також отримала інвалідність 2-ї групи у Хмельницькому МСЕК у 2018 році, наступного року після її чоловіка. У декларації за 2017 рік вона не зазначала доходів від пенсії з Пенсійного фонду, тоді як у 2018 році пенсія вже була нарахована.

Чому виплати за інвалідність у подружжя Олійників становлять понад 500 тисяч гривень за рік?

Олійник подав позов у справі № 686/19688/17 і отримав рішення від Пенсійного фонду про призначення пенсії в розмірі 60% від його доходів. Можливо, аналогічні дії вжила і його дружина Ірина у 2018 році.

Наступним є заява Олійника, в якій він стверджує, що отримав інвалідність "задовго до призначення на посаду". Це твердження має на меті створити враження, що він не мав жодного впливу до моменту, коли його призначили обласним прокурором, але це є відвертою неправдою. Насправді, Олійник працював у прокуратурі з 2002 року, а оформлення інвалідності відбулося вже в 2017 році, коли він займав високі та впливові посади. Ось їхній перелік.

Стосовно цифр прокурорів-інвалідів. Ніби-то їх всього 48 з 225 прокурорів. 225 - це чисельність разом з районними прокуратурами, а якщо взяти за розгляд апарат самої обласної прокуратури - то там пенсіонери та інваліди будуть у більшості. 4 з 5 керівників окружних прокуратур області, наприклад, оформили собі інвалідність, причому деякі з дружинами разом.

Висновок:

Олексій Олійник не надав конкретних відповідей щодо суті розслідування, а лише визнав обґрунтованість висунутих звинувачень.

Надіслав прокурору Олійнику запит щодо можливості дати інтерв'ю для Цензор.НЕТ, в якому він міг би розповісти про всі деталі цієї справи.

Related posts