Навколо неї виникло чимало дискусій: яким чином виглядає поховання видатного Джигарханяна та які його висловлювання стосовно України (фото)


Чотири роки тому, 14 листопада, пішов із життя відомий радянський актор Армен Джигарханян. Поховали його на Ваганьковському цвинтарі в Москві, а на перші роковини відкрили на його могилі пам'ятник, який було розкритиковано багатьма шанувальниками.

"Телеграф" вирішив дослідити, в якому стані нині перебуває могила видатного актора. Крім того, ми не оминули згадати про слова Армена Джигарханяна щодо України.

Армен Джигарханян з'явився на світ у 1935 році в столиці Вірменії, Єревані. Він походив з давнього роду тифліських вірмен. Актор виростав у російськомовному оточенні, отримуючи освіту в російській школі, де з однаковою відданістю вивчав основи як вірменської, так і російської культур.

У шкільні роки він захопився кіно та театром, тому вирушив до Москви, щоб вступити до ГІТІСу, але невдало. Тоді Армен повернувся до Єревану і почав працювати на кіностудії "Арменфільм" помічником оператора. У 1954 році він вступив до Єреванського художньо-театрального інституту на акторське відділення.

Він вперше ступив на сцену в 1955 році, взявши участь у постановці "Іван Рибаков". У складі трупи Єреванського російського драматичного театру Джигарханян працював більше десятка років. У 1960 році актор дебютував у кінематографі, знявшись у фільмі "Обвал", а справжню популярність здобув завдяки стрічці "Здравствуй, это я!".

Акторська кар'єра Армена Джигарханяна включає більше 300 кіноробіт, серед яких можна виділити такі фільми, як "Ширли-мырли", "Собака на сене", "Тегеран-43" та "Исчезнувшая империя". Він був одним із найпопулярніших акторів у радянському та російському кінематографі.

Актор помер 14 листопада 2020 року в Москві через зупинку серця, яка була викликана хворобою нирок та набряком організму на тлі інших хронічних захворювань. Церемонія прощання з ним проходила у Московському драматичному театрі, а похований актор на Ваганьковському цвинтарі поряд із дочкою Оленою.

У 2021 році на його могилі відкрили пам'ятник, авторами якого стали скульптори Вазі та Мікаель Согоян. Актор був зображений в улюбленому образі Сократа зі спектаклю "Бесіди із Сократом".

Проте роботи скульпторів викликали у шанувальників творчості Армена Джигарханяна суперечливі відгуки. Деяким подобався пам'ятник, і вони підкреслювали, що він нагадує портрет покійного актора. Водночас інші висловили незадоволення, зазначивши, що скульптура виглядає дивно і неестетично, а сам образ Джигарханяна порівняли з "безногим карликом".

Знаменитий актор у 2014 році відкрито висловив свій протест проти анексії Криму Росією і підкреслив, що відмовляється підписувати будь-які документи на підтримку президента Путіна. Його здивування викликало те, як між українцями та росіянами може виникати ворожнеча.

"Один дурень кинув камінь у воду, 100 розумних витягнути не можуть ", -- наводив у приклад вірменське прислів'я актор.

Зірка радянських фільмів тепло відгукувався про Україну, він зазначав, що гастролі театру Україною для нього є святом. Джигарханян у Києві мав близьких друзів, яких він називав своїми братами.

"Телеграф" раніше повідомляв, як нині виглядає поховання знаменитої акторки радянського кіно з Харкова Людмили Гурченко.

Related posts