Навколо неї виникло чимало дискусій: яким чином виглядає поховання видатного Джигарханяна та які його висловлювання стосовно України (фото)
![](/images/content/8411330397/a4720ba2bfd35d973a9360288e3435bb.png)
Чотири роки тому, 14 листопада, пішов із життя відомий радянський актор Армен Джигарханян. Поховали його на Ваганьковському цвинтарі в Москві, а на перші роковини відкрили на його могилі пам'ятник, який було розкритиковано багатьма шанувальниками.
"Телеграф" вирішив дослідити, в якому стані нині перебуває могила видатного актора. Крім того, ми не оминули згадати про слова Армена Джигарханяна щодо України.
Армен Джигарханян з'явився на світ у 1935 році в столиці Вірменії, Єревані. Він походив з давнього роду тифліських вірмен. Актор виростав у російськомовному оточенні, отримуючи освіту в російській школі, де з однаковою відданістю вивчав основи як вірменської, так і російської культур.
У шкільні роки він захопився кіно та театром, тому вирушив до Москви, щоб вступити до ГІТІСу, але невдало. Тоді Армен повернувся до Єревану і почав працювати на кіностудії "Арменфільм" помічником оператора. У 1954 році він вступив до Єреванського художньо-театрального інституту на акторське відділення.
Він вперше ступив на сцену в 1955 році, взявши участь у постановці "Іван Рибаков". У складі трупи Єреванського російського драматичного театру Джигарханян працював більше десятка років. У 1960 році актор дебютував у кінематографі, знявшись у фільмі "Обвал", а справжню популярність здобув завдяки стрічці "Здравствуй, это я!".
Акторська кар'єра Армена Джигарханяна включає більше 300 кіноробіт, серед яких можна виділити такі фільми, як "Ширли-мырли", "Собака на сене", "Тегеран-43" та "Исчезнувшая империя". Він був одним із найпопулярніших акторів у радянському та російському кінематографі.
Актор помер 14 листопада 2020 року в Москві через зупинку серця, яка була викликана хворобою нирок та набряком організму на тлі інших хронічних захворювань. Церемонія прощання з ним проходила у Московському драматичному театрі, а похований актор на Ваганьковському цвинтарі поряд із дочкою Оленою.
У 2021 році на його могилі відкрили пам'ятник, авторами якого стали скульптори Вазі та Мікаель Согоян. Актор був зображений в улюбленому образі Сократа зі спектаклю "Бесіди із Сократом".
Проте роботи скульпторів викликали у шанувальників творчості Армена Джигарханяна суперечливі відгуки. Деяким подобався пам'ятник, і вони підкреслювали, що він нагадує портрет покійного актора. Водночас інші висловили незадоволення, зазначивши, що скульптура виглядає дивно і неестетично, а сам образ Джигарханяна порівняли з "безногим карликом".
Знаменитий актор у 2014 році відкрито висловив свій протест проти анексії Криму Росією і підкреслив, що відмовляється підписувати будь-які документи на підтримку президента Путіна. Його здивування викликало те, як між українцями та росіянами може виникати ворожнеча.
"Один дурень кинув камінь у воду, 100 розумних витягнути не можуть ", -- наводив у приклад вірменське прислів'я актор.
Зірка радянських фільмів тепло відгукувався про Україну, він зазначав, що гастролі театру Україною для нього є святом. Джигарханян у Києві мав близьких друзів, яких він називав своїми братами.
"Телеграф" раніше повідомляв, як нині виглядає поховання знаменитої акторки радянського кіно з Харкова Людмили Гурченко.