Професійні прибиральники виявили 7 помилок, яких би вони ніколи не допустили.
Прибирання - це зовсім не проста справа: утримання чистоти в домі вимагає чимало часу, не кажучи вже про те, як її підтримувати.
Видання Southern Living поспілкувалося з професіоналами з прибирання будинків про те, чого вони ніколи не зроблять, коли справа доходить до наведення ладу. І вони дали різні відповіді, про які багато з нас, мабуть, і не замислювалися.
1. Не починайте без складеного заздалегідь плану
Кожна справа має починатися з чіткого плану дій, тому найкраще скласти собі список завдань і працювати за ним.
"Фахівці з прибирання застосовують спеціалізовані методи, дотримуючись чіткого алгоритму, щоб максимально ефективно виконати свою роботу та швидко покинути приміщення. Безпорядкове прибирання, яке відбувається без попереднього плану, є не лише неефективним, але й може призвести до незадовільних результатів," - зазначає Беккі Рапінчук.
Оптимально організувати прибирання, дотримуючись принципу "зверху вниз і зліва направо". Завдяки такому підходу ви зможете ретельно обробити кожну ділянку і нічого не залишити без уваги. Якщо якийсь аспект вам не підходить, не соромтеся адаптувати план і внести зміни. Впровадження чіткого плану на початковому етапі прибирання дозволить значно заощадити час, оскільки ви точно знатимете, коли і з чого почати, а також які завдання виконати.
2. Не залишайте кімнату без нічого в руках.
За словами Рапінчука, коли ви переміщаєтеся між кімнатами у своєму домі, корисно завжди брати з собою щось, що потрібно прибрати. Взяти одну річ, яка не на своєму місці, дозволить вам ефективніше організувати свій час — під час прибирання вам все одно доведеться збирати все розкидане.
3. Не забувайте просити членів сім'ї про допомогу
Залучайте родичів до процесу прибирання, підказуючи їм, щоб вони забирали взуття, іграшки або рюкзаки, проходячи з однієї кімнати в іншу. Навіть якщо не плануєте масштабне прибирання, буде корисно прибрати невеликі речі під час руху.
Наприклад, нагадуйте їм застеляти ліжко вранці і завантажувати посудомийну машину відразу після їжі. Це допоможе уникнути створення гігантського безладу, зазначає Кеті Діллс. Крім того, коли всі члени сім'ї беруть участь у прибиранні, це може принести значну користь в управлінні навантаженням обов'язків.
4. Визначте спеціальне місце для кожного предмета.
Якщо ви чимось давно не користуєтесь або у вас є кілька однакових речей, то прийшов час їх або викинути або задонатити.
"Все на своїх місцях і для всього своє місце" - це правило, яке створює порядок у хаосі, каже Пем Клайд. Поки всі речі у вашому домі не матимуть конкретного місця, вони неминуче будуть лежати без діла.
Не слід дозволяти іншим членам родини додавати нові предмети до вже існуючої купи. Краще щодня виділяти кілька хвилин для того, щоб розкласти речі по своїх місцях, відсортувати непотрібне або те, що варто викинути, а також заохочувати родину дотримуватися вашого прикладу.
5. Не змішуйте засоби для прибирання.
Ви здивуєтеся, як багато людей досі змішують різні засоби під час прибирання. Але прибиральники радять ніколи цього не робтити, щоб запобігти катастрофі.
"Ніколи не змішуйте такі хімічні речовини, як аміак з відбілювачем, тому що це призведе до утворення їдкого газу", - нашолошує Клайд.
Завжди звертайте увагу на інформацію на етикетках і дізнавайтеся, які саме засоби ви застосовуєте для очищення поверхонь. Якщо у вас виникають сумніви, не соромтеся звернутися за порадою до фахівця з прибирання. Найефективнішим підходом є вибір нетоксичних, універсальних очищувальних засобів. Це дозволить вам використовувати один і той же продукт для більшості приміщень у вашому домі, зменшуючи ризик перехресного впливу хімікатів.
6. Використовуйте правильний засоб для поверхонь
Використання неправильного миючого засобу для певної поверхні або оббивки точно є помилкою, якої ви хочете уникнути. Наприклад, не використовуйте засоби з аміаком, якщо ви чистите екран телевізора.
У такій ситуації оптимальніше скористатися сухою тканиною без будь-яких розчинів. Якщо у вас виникають сумніви, перевірте інформацію на етикетці зворотного боку пляшки або упаковки.
"Клайд радить також уникати використання меламінових губок на дерев'яних поверхнях, зокрема паркеті, кухонних шафах, а також на граніті чи мармурі, оскільки це може призвести до пошкодження покриття та його потьмяніння."
7. Не покладайтеся на думку, що всі поради з соціальних мереж дійсно ефективні.
Хоча пошук порад і рекомендацій для домашніх справ у соціальних мережах може бути досить зручним, Клайд зауважує, що багато з цих порад можуть негативно вплинути на поверхні у вашій квартирі. Завжди варто перевіряти новий засіб на маленькій ділянці, якщо ви з ним не знайомі, а також уважно ознайомлюватися з усіма попереджувальними надписами.
Оцет – це дійсно ефективний засіб для чищення, але його використання має свої обмеження. Як зазначає фахівець з прибирання Хейлі Бекнел, особливо варто бути обережними із стільницями. Цей продукт може завдати шкоди мармуровим і гранітним поверхням, а також негативно вплинути на герметик.
До списку також потрапила паркетна підлога. Деякі види підлогового покриття не здатні витримати високий рівень кислотності оцту, який є головним ворогом для деревини листяних порід.