Росія активно виробляє термобаричні безпілотники та дрони, які виконують функцію приманки, повідомляє АР.


В російському Татарстані є "секретна фабрика", де інженери виготовляють сотні дронів-приманок, призначених для виснаження української оборони. Нещодавно там почали випускати термобаричні дрони разом з приманками.

Згідно з інформацією, наданою агенцією Associated Press, мова йде про підприємство, розташоване в російській Спеціальній економічній зоні "Алабуга".

Алабуга представляє собою унікальну економічну зону промислового типу, що знаходиться в Єлабузькому районі Татарстану. Вона розташована на відстані 10 км від міста Єлабуга і 25 км від Набережних Челнів, охоплюючи територію площею 3903,5 гектари.

Агенція не розкрила, яка саме фабрика в Алабузі секретна. Загалом, в СЕЗ діє сім підприємств. Це "Ер Лікід Алабуга", "Роквул-Волга", заводи "Біла Дача Алабуга", ""Сарія Біо-Індастріс Волга", "Форд Соллерс Єлабуга" та фабрики "Трак Гласс Рус" і "Інтерскол".

Як повідомляв OBOZ.UA, Росія вже наростила виробництво дронів-камікадзе типу "Шахед" в Алабузі. Згідно з планом, там мали виготовити 6 тис безпілотників до вересня 2025 року, однак цього показника росіянам вдалося досягти на рік раніше.

Тепер на ринку з'явилися термобаричні дрони, які постачаються разом із безпечними приманками, повідомляє АР. Хоча приманки не несуть загрози, дрони обладнані боєголовками, створюючими потужний вихор тепла та високого тиску, здатний пробивати товсті стіни. Ці термобаричні дрони мають здатність викачувати весь кисень з навколишнього середовища, і їхня жахлива репутація пов'язана з серйозними травмами, які можуть виникати навіть за межами епіцентру вибуху: це і колапс легенів, і пошкодження очей, а також ураження мозку.

У Росії ще наприкінці 2022 року було створено план під кодовою назвою Operation False Target. Цей план передбачає використання озброєних безпілотників, які запускатимуться разом із численними приманками. Ці приманки виглядають на радарах так само, як і справжні бомби, що ускладнює їх розпізнавання. В результаті цього підходу не лише виснажується система протиповітряної оборони супротивника.

Через термобаричне обладнання існує значний ризик того, що озброєний безпілотник може відхилитися від свого курсу та опинитися в житловому районі, де шкода буде особливо жахливою, пояснює агентство.

Як неозброєні приманки, так і озброєні безпілотники іранської розробки Shahed, будуються саме на заводі в Алабузі. В AР розповідають, що "секретна фабрика" зараз "рекламує себе як інноваційний центр". Але Девід Олбрайт з вашингтонського Інституту науки та міжнародної безпеки запевнив агенцію, що "метою Алабуги є виключно виробництво та продаж безпілотників" російським військовим.

Нещодавно з'явилась інформація, що на цій "таємній фабриці" трудяться численні жінки з Африки, які були залучені для покриття нестачі робочої сили. Варто зазначити, що ці жінки висловлюють невдоволення, оскільки їх обманом залучили до роботи на цьому підприємстві.

Як зазначає АР, з літа більшість ворожих безпілотників РФ "падають, збиваються або відводяться через електронні перешкоди" - з них менше 6% досягли будь-якої помітної цілі. Але й цього достатньо, бо ці 6% смертельно небезпечні.

Радар не здатен відрізнити безпілотник, який оснащений звичайною вибухівкою або термобаричною зброєю, від того, що не має боєголовки. Тому, незважаючи на те, що більшість атак, спрямованих на Україну, здійснюються за допомогою приманок, українська протиповітряна оборона не може дозволити собі ігнорувати жоден з цих об'єктів.

Згідно з інформацією AP, двигуни та електронні компоненти, які використовуються в російських шахедах і приманках, є комбінацією імпортних товарів з Китаю та західних країн. Ці елементи є критично важливими для функціонування дронів. Незважаючи на майже три роки санкцій, Москва продовжує отримувати цю продукцію з Китаю, а також через посередницькі країни Центральної Азії та Близького Сходу.

"Спільне виробництво безпілотників – деякі призначені для перенесення бомб, а інші – для відволікання уваги – допомагає Росії економити військові витрати. Виготовлення димових завіс почалося на початку року, і в даний час завод виробляє близько 40 економічних дронів щоденно, а також близько 10 озброєних апаратів. Їхня вартість складає приблизно 50 тисяч доларів," – повідомляє АР.

Нагадаємо, раніше в InformNapalm заявили, що Білорусь може бути причетна до виробництва іранських дронів, які Росія застосовує для атак на Україну. Розслідувачі встановили, що представники Мінська підписали кілька підозрілих контрактів із компаніями з Ірану, який є батьківщиною цих дронів-камікадзе.

Related posts