Саудівська Аравія може позбавити Росію фінансів для ведення війни, якщо знизить ціни на нафту, повідомляє Politico.


Москва може зіткнутися з нестачею фінансування для своїх військових потреб, якщо Саудівська Аравія реалізує свої наміри наростити видобуток нафти, аби відновити свою частку на ринку.

Цю інформацію оприлюднило видання Politico.

Саудівська Аравія все більше відчуває розчарування через те, що інші країни-виробники нафти не можуть узгодити зусилля щодо зменшення обсягів видобутку, що має на меті підвищення вартості нафти до приблизно 100 доларів за барель. Наразі ціни коливаються близько 70 доларів.

Трейдери прогнозують, що Саудівська Аравія може відповісти, збільшуючи експорт нафти, щоб захопити більшу частку ринку та отримати більше прибутку, навіть якщо ціни знизяться.

Ця стратегія може спричинити падіння цін на нафту і стати поганою новиною для лідера Росії Володимира Путіна. Можливий крок Саудівської Аравії становить "величезний ризик" для бюджету Росії, оскільки країна надто залежна від нафтових доходів. І це лише один із кількох непередбачуваних факторів, таких як президентські вибори в США.

Він підкреслив, що Саудівська Аравія "чітко усвідомлює, що російські підприємства не виконують умови щодо зменшення видобутку, тому розробляють альтернативні стратегії".

Олександра Прокопенко, економіст і фахівець у Carnegie Endowment for International Peace, підтвердила, що ризики для Кремля надзвичайно великі.

"При нинішніх валютних курсах зниження цін на нафту на 20 доларів може спричинити втрату 1,8 трильйона рублів (близько 20 мільярдів доларів) у доходах. Це орієнтовно становитиме 1% від ВВП Російської Федерації," — зазначила вона.

"Уряд опиниться перед вибором: або скоротити витрати — що, враховуючи військові умови, є малоймовірним, або ж змиритися з інфляційним тиском та надзвичайно високими процентними ставками," — зазначила Прокопенко.

Прибутки Росії від видобутку викопного палива також зросли на 41% лише за перше півріччя цього року, згідно з даними Міністерства фінансів РФ, попри західні санкції, запроваджені через війну в Україні.

Напоминаем:

Related posts