Які матеріали публікують медіа Глобального Півдня щодо України?


Експерти Центру боротьби з дезінформацією активно відстежують медіапейзаж країн Глобального півдня у пошуках сприятливих наративів для Росії. Серед виявлених ними є:

Напередодні річниці атаки ХАМАС на Ізраїль деякі близькосхідні ЗМІ висловили думки про подвійні стандарти, які проявляються у ставленні Заходу до конфліктів в Україні та Газі. Було підкреслено, що "порушення норм міжнародного гуманітарного права викривається у контексті російської агресії проти України, але залишається безкарним у випадку з Ізраїлем".

Також ряд близькосхідних засобів масової інформації активно розповсюдили висловлювання російських високопосадовців про те, що "сучасне протистояння між Росією та Заходом не має аналогів", а Сполучені Штати "ведуть до загострення ядерної загрози".

"Глобальний Південь" - це термін, що охоплює країни, які Світовий банк класифікує як держави з низьким або середнім рівнем доходу, розташовані в Азії, Африці, Латинській Америці та Карибському регіоні. Усі країни, де валовий внутрішній продукт (ВВП) на душу населення перевищує 15 000 доларів США, зараховуються до "Глобальної Півночі", за винятком Болгарії та Румунії, які є членами Європейського Союзу. Відповідно до цієї класифікації, як Росія, так і Україна, а також Китай і Індія, належать до Глобального Півдня. Водночас деякі південні держави, такі як Чилі та Уругвай, за цим критерієм ВВП на душу населення вважаються частиною Глобальної Півночі.

Глобальний Південь є складним та різноманітним. Ставлення до агресії Росії кардинально варіюється в різних регіонах, таких як Латинська Америка, Африка, Азія та Океанія. Деякі експерти вважають, що в цілому Глобальний Південь зайняв нейтральну позицію щодо конфлікту Росії з Україною. Наприклад, Туреччина намагається виступити в ролі посередника, сприяючи реалізації угоди щодо зерна та беручи участь в обміні військовополоненими. Бразилія ж пропонує свій "мирний план" для вирішення війни. Китай і Південноафриканська Республіка також проводять спільні військово-морські навчання з Росією. Нещодавні соціологічні опитування в Китаї, Туреччині та Індії виявили, що громадяни цих країн вважають за необхідне якнайшвидше завершення конфлікту, навіть якщо це вимагатиме від України поступок у питаннях території.

Related posts