Схема з фальшивими інвалідностями: підозри висунули ще чотирьом медичним працівникам з Рівного.
У Рівному висунули звинувачення чотирьом медичним працівникам, які були залучені до великої схеми незаконного оформлення груп інвалідності через медико-соціальні експертні комісії (МСЕК).
Цю інформацію надає Рівненська обласна прокуратура, повідомляє Укрінформ.
"За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури 4 лікарям повідомлено про підозру в службовому підробленні документів за попередньою змовою групою осіб", - ідеться у повідомленні.
Згідно з матеріалами досудового розслідування, три мешканки Рівненщини стали організаторками великої схеми, пов'язаної з незаконним отриманням груп інвалідності через медико-соціальні експертні комісії.
Згідно з інформацією, керівниця медичного центру, лікар з одного з диспансерів, виконуюча обов'язки завідувачки відділення Рівненської лікарні, а також фахівець ще одного, третього медичного закладу, займалися виготовленням підроблених документів. Вони створювали фальсифіковані медичні історії, вносячи до них неправдиві дані про результати аналізів і обстежень "пацієнтів". Пізніше на основі цих фіктивних епікризів лікарсько-консультативні комісії направляли клієнтів до медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), де ті отримували інвалідність. Це дозволяло чоловікам уникати мобілізації та виїздити за межі країни.
Суд ухвалив рішення про запобіжні заходи для всіх чотирьох підозрюваних. Таким чином, вже виявлено 8 осіб, причетних до незаконної схеми.
Правоохоронці продовжують встановлювати всіх причетних до цієї злочинної схеми. Досудове розслідування проводять слідчі СУ ГУ НП в Рівненській області, за оперативного супроводу Управління СБ України в області.
Як повідомляло агентство Укрінформ, у Рівненській області правоохоронці висунули підозру лікарці міжрайонної спеціалізованої медико-соціальної експертної комісії за надання допомоги в ухиленні від мобілізації.
Служба безпеки України та Національна поліція викрили у Рівному 29 осіб, задіяних в масштабній корупційній схемі ухилення від мобілізації. За матеріалами справи, оборудку організувала очільниця місцевого агентства нерухомості та дві її підлеглі, які залучили до незаконної діяльності 26 медпрацівників. Серед них - посадовці медико-соціальних експертних комісій обласного центру.