Шольц та Путін мають намір сьогодні провести свою першу телефонну бесіду за останні два роки, повідомляє Bloomberg.
Україна готується до третьої зими в умовах війни, зі зруйнованою енергетичною інфраструктурою і зростаючою невизначеністю в підтримці західних союзників. Німеччина, другий за величиною партнер України після США, вже пообіцяла виділити мільярди євро як допомогу.
Водночас, європейські керівники висловлюють стурбованість з приводу можливих політичних трансформацій у США. Дональд Трамп, що прагне відновити свою посаду в Білому домі, неодноразово висловлював намір досягти швидкої угоди між Києвом і Москвою. Це, на думку європейських політиків, може призвести до легітимації російських територіальних здобутків.
Останніми місяцями адміністрація Байдена посилює підтримку України. Держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав Брюссель з метою запевнити союзників по НАТО і ЄС у намірі США прискорити постачання зброї, боєприпасів та інших ресурсів. Ці зусилля фінансуються з раніше затвердженого Конгресом пакета допомоги обсягом 61 мільярд доларів.
"Кожен долар, наявний у нашому розпорядженні, буде використаний максимально швидко", - наголосив Блінкен.
Європейські керівники також виступають з вимогою до Сполучених Штатів посилити санкційний тиск на Росію та припинити надання технологій, які Кремль використовує для виготовлення озброєнь.