З'ясувалося, хто отримає повноваження центральної МСЕК -- Delo.ua


Цю інформацію оприлюднило Міністерство охорони здоров'я.

Зазначається, що згідно з рішенням МОЗ України виконання функцій центральної МСЕК, зокрема щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, повністю передали до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро. Там впродовж 2024 року створювали необхідну матеріально-технічну базу, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей.

Відзначили також, що на нещодавньому засіданні уряду були внесені зміни до Положення про медико-соціальну експертизу. Ці зміни надають МОЗ можливість делегувати права і обов'язки центральної МСЕК підприємствам, установам або організаціям, які знаходяться під управлінням МОЗ і мають ліцензію на ведення господарської діяльності в медичній сфері.

"Це сприяє максимально швидкому вдосконаленню процесу на центральному рівні", - зазначили в Міністерстві охорони здоров'я.

В установі зазначили, що процедура оскарження рішень МСЕК залишилася незмінною.

"У випадку, якщо ваша справа була передана для оскарження до центральної МСЕК, вона буде перенаправлена до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України, розташованого в місті Дніпро. З вами зв'яжуться для обговорення процесу розгляду та наступних кроків, при цьому черговість розгляду залишиться незмінною", - повідомили в МОЗ.

У Міністерстві охорони здоров'я України наголосили на розробці нового законопроєкту, який передбачає реформування системи оцінки функціональності, визначення інвалідності та скасування медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Окрім цього, у документі містяться пропозиції щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України. Наразі цей законопроєкт перебуває на етапі громадського обговорення. На початку жовтня він був представлений під час зустрічі з представниками громадських організацій та експертами.

У вівторок, 22 жовтня, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями. Було прийнято рішення про ліквідацію всіх МСЕК до кінця поточного року. Впродовж 3 місяців перевірятимуть рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям, рішення, які є необґрунтованими - переглянуть.

Як наголосив Зеленський, було зафіксовано "багато фактів порушень та очевидно фальшивих інвалідностей посадовців".

"Це не тільки, до речі, прокурори. Є сотні таких фактів очевидно необґрунтованих інвалідностей у посадовців митниці, податкової, в системі Пенсійного фонду, в місцевих адміністраціях. З усім цим треба ретельно та оперативно розібратися. Система МСЕК має бути ліквідована", - зауважив президент.

Після того як Державне бюро розслідувань виявило та затримало Тетяну Крупу, керівницю Хмельницької обласної МСЕК, яка "заробляла" мільйони на ухилянтах, правоохоронні органи отримали вилучені в ході обшуків списки її клієнтів.

Головний редактор інформаційно-аналітичного ресурсу "ЦензорНет" Юрій Бутусов, посилаючись на свої джерела, повідомив про наявність півсотні прокурорів з Хмельниччини, які мають статус інваліда II групи. Він надав імена кожного з них.

Related posts