Старовинні меблі та іграшки з епохи СРСР серед українців оцінюють у десятки тисяч гривень: вказано найпопулярніші предмети.
В Україні на спеціалізованих аукціонах за старовинні предмети, меблі та іграшки епохи СРСР викладають чималі суми — десятки тисяч гривень. Наприклад, стара педальна іграшкова машинка може бути продана за приблизно 150 тисяч гривень.
Про це йдеться в даних аукціону Violity. Зазначимо, що йдеться про ціни, які пропонують продавці. Це не свідчить про те, що лоти дійсно будуть придбані за зазначені суми. Вартість деяких лотів може бути завищеною продавцями.
Наприклад, крісло, яке начебто виготовлено в Німеччині за часів Адольфа Гітлера, намагаються продати за 120 тис. грн. При тому ані історії походження, ані назву фабрики, на якій воно було виготовлено, не зазначено.
Пропонується на продаж унікальний комплект різьблених меблів для спальні, виготовлених вручну в 60-70-х роках минулого століття з натурального масиву дерева. Ціна комплекту складає 88,5 тис. грн. До складу входять шафа, ліжко, дві тумбочки, комод, пуф та столик.
Одним із затребуваних лотів є чорнильниця з зображенням Володимира Леніна, яка оцінена в 28 тисяч гривень. Подібні артефакти, часто прикрашені бюстом або портретом Леніна, регулярно з'являються на аукціонах, де можна натрапити на кілька таких варіантів. Чим вищою є якість збереження предмета, тим більша його вартість.
Одним з найцінніших експонатів є педальна автівка марки Лайка, вартість якої становить 150 тисяч гривень. Ці іграшки вироблялися в 50-60-х роках минулого століття, і сьогодні їх вартість на ринку може перевищувати 100 тисяч гривень.
Старі ляльки також користуються популярністю. Наприклад, одну з таких ляльок на резинках можна придбати за 25 тисяч гривень.
"Старовинна лялька на резиночках, яка не є радянським варіантом, була імпортована з-за кордону в 50-х роках. Волосся спереду приклеєне, а далі пришите," - зазначено в оголошенні.
Як повідомляло видання OBOZ.UA, визначити точний курс долара в Україні після закінчення війни є практично неможливим. Однак аналітики змогли виявити ряд факторів, які вплинуть на цю ситуацію. З огляду на ці чинники, їм вдалося створити кілька сценаріїв розвитку валютного ринку.