У 200 разів потужніший за той, що призвів до вимирання динозаврів: науковці поділилися відкриттями про небезпечний метеорит.
Метеорит, який був у 200 разів більший за той, який, ймовірно, знищив динозаврів, насправді надав Землі величезну послугу.
Згідно з останніми даними, представленими в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, величезний "космічний чудовисько" міг мати сприятливий вплив на екосистему нашої планети.
Мел-палеогенове вимирання, яке також називають вимиранням K-T, стало катастрофічною подією, внаслідок якої зникло близько 75% всіх видів рослин і тварин на нашій планеті приблизно 66 мільйонів років тому.
Група дослідників з Гарварда та Стенфорда висловила припущення, що під час архейського еону, який тривав понад 2,5 мільярда років тому, Земля зазнала удару метеорита, розміри якого перевищували в 50-200 разів тієї космічної частки, що призвела до знищення динозаврів. Вчені вважають, що це зіткнення стало причиною виникнення мегацунамі, яке підняло з глибин первісних океанів багаті на залізо води на мілководді.
Згідно з дослідженням, це також викликало "потепління, яке спричинило часткове випаровування поверхневих вод океану і, ймовірно, короткочасне посилення вивітрювання та ерозії на суші".
Крім того, існує думка, що випаровування метеорита внесло значну кількість фосфору в первісну біосферу нашої планети. Цей процес міг стати каталізатором для "тимчасового розквіту мікробів, які обробляють залізо" у часи, коли Земля тільки розпочинала свій шлях у Всесвіті.
Вчені підкреслюють, що протягом архейського еону відбулося щонайменше 16 значних зіткнень з Землею, в яких були задіяні космічні тіла завширшки понад 10 кілометрів.
Нагадаємо, що Землю може проковтнути галактика-вбивця: катастрофа загрожує нам у найближчі 100 років.
Раніше ми згадували, що похмілля може мати справді космічні розміри? Французькі майстри створили горілку, витриману на справжньому метеориті.