В Австрії висловили готовність організувати переговори між Росією та Україною: які умови обговорюються?
Канцлер Австрії повідомив, що його держава має потенціал стати майданчиком для проведення переговорів.
Канцлер Австрії Карл Негаммер заявив, що переговори між Росією та Україною мають відбутися "без попередніх умов", місцем для проведення переговорів він запропонував Австрію.
Користувач у соціальній мережі X висловив свою думку щодо нещодавньої заяви президента Росії Володимира Путіна про його "готовність" до переговорів з Україною, але лише на основі угод, укладених у 2022 році в Стамбулі.
Негаммер наголосив, що будь-які переговори повинні відбуватися "без попередніх умов і на рівні очей".
Він також додав, що оскільки штаб-квартира Організації з безпеки та співробітництва в Європі знаходиться у Відні, то Австрія готова стати майданчиком для таких переговорів.
"Австрія готова стати на захист справедливого та стійкого миру, що ґрунтується на принципах міжнародного права, та виступити в ролі платформи для переговорів, виконуючи функції резиденції ОБСЄ", - підкреслив Негаммер.
27 серпня під час пресконференції український президент Володимир Зеленський висловив думку, що "на сьогоднішній день діалог з Путіним є безглуздим", оскільки російський лідер має намір захопити як мінімум 30% території України. Зеленський зазначив, що Путін не зацікавлений у досягненні компромісу і має на меті знищення України.
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента", Володимир Фесенко, підкреслив, що до завершення 2024 року не варто очікувати на жодні мирні переговори.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, представники нашої країни та РФ проводили мирні перемовини в Білорусі та Туреччині.
Згідно з пропозицією мирної угоди, Україні було запропоновано дотримуватись "постійного нейтралітету", що передбачало відмову від участі в будь-яких військових альянсах, включаючи НАТО. Також передбачалося, що країна не повинна буде виробляти або отримувати ядерну зброю, забороняється присутність іноземних військових на території України, а також неприпустимо допускати транспортування озброєнь через її межі.
Одночасно Росія взяла на себе зобов'язання утримуватися від нападів на Україну. У випадку агресії з боку Москви, країни-гаранти мали б надати підтримку Києву протягом трьох днів. Однак частини Донецької та Луганської областей, які були під окупацією, залишалися б під контролем РФ. Крим та порт Севастополь не підпадали під безпекові гарантії, що фактично означало б, що контроль над півостровом залишався б у руках Росії.