У Кремлі сумніваються в надійності Трампа та прагнуть до продовження конфлікту з Україною, як повідомляє Politico.


Незважаючи на поширений стереотип про те, що російське керівництво знову прагне бачити Дональда Трампа в Білому домі, насправді жоден з можливих кандидатів на пост президента США, ймовірно, не зможе виконати бажання Москви.

За інформацією Укрінформу, цю новину повідомляє Politico.

У ході своєї першої каденції на посту президента Трамп частково викликав інтерес і симпатію серед політичних діячів Москви. Володимир Путін, російський лідер, відзначав, як Трамп виявляв захоплення його особистістю.

Видання зазначає, що теорії змови, які висловлює Трамп, резонують з глибоко вкоріненими віруваннями багатьох росіян, які підживлюються політичними виговорами та пропагандою, що стверджують, ніби звичайні американці є "жертвами" державної системи.

Журналісти стверджують, що найпривабливішою для Кремля є позиція Трампа з приводу війни, яку РФ розв'язала проти України. Кандидат від республіканців неодноразово обіцяв закінчити війну за один день -- імовірно, змусивши для цього Україну піти на територіальні поступки Москві. Його напарник по виборах Джей Ді Венс -- лютий критик надання Україні додаткової допомоги.

"Путіну відчайдушно потрібна перемога. Затяжний конфлікт, у якому він не може перемогти, не сприяє його легітимності", -- сказав журналістам колишній кремлівський спічрайтер Аббас Галлямов.

Проте, як показав власний сумний досвід Москви, Трамп не завжди дотримується своїх зобов'язань. Зокрема, в ході свого першого президентського терміну він не зміг реалізувати обіцянки про поліпшення відносин з Росією та скасування західних санкцій, накладених на РФ через анексію Криму та конфлікт на сході України.

У Москві висловлюють скепсис щодо можливості подолання ворожнечі з Вашингтоном, навіть якщо президент, який має найтепліші стосунки з Кремлем, прийде до влади, зазначає видання Politico.

Нещодавно Сергій Рябков, заступник міністра закордонних справ Росії, спростував заяви Дональда Трампа про те, що він нібито був на порозі підписання угоди щодо ядерного роззброєння з Москвою та Пекіном під час свого першого терміну на посаді президента.

Крім того, 5 вересня російський лідер Володимир Путін висловив думку, що Кремль вважає чинного президента США Джо Байдена своїм фаворитом на президентських виборах. Як тільки Байден вирішив вийти з гонки, Путін оголосив, що Росія виконає побажання президента-демократа і надасть підтримку Камалі Гарріс.

Галлямов відреагував на слова Путіна з іронією та неприхованим презирством.

"Це традиційна операція прикриття КДБ, покликана принести користь Трампу", - сказав він.

Однак Ніна Хрущова, декан факультету Міжнародних відносин університету New School у Нью-Йорку та правнучка колишнього генсека СРСР Микити Хрущова, заявила, що в словах диктатора може міститися "зерно істини".

На її думку, обіцянка Трампа швидко припинити війну в Україні може виявитися не найкращим результатом для Путіна - навіть якщо це забезпечить територіальні поступки для Москви.

"Він перетворив війну на ключовий аспект своєї спадщини, тому продовжуватиме її вести стільки, скільки вважатиме за потрібне, скільки забажає і зможе," -- зазначила Хрущова.

Гарріс могла б стати підтримкою для Кремля, зберігаючи існуючу ситуацію, яку Москва вважає вигідною для себе. На думку Хрущова, рішучість західних країн поступово зменшується в умовах агресії з боку Росії.

Не зважаючи на особисті вподобання Кремля щодо обох кандидатів, аналітики стверджують, що у виборах Росія має свої стратегічні інтереси. Спеціалісти з американських розвідувальних та технологічних агентств вказують на те, що РФ продовжує розповсюджувати фальшиві відеоматеріали та інші форми дезінформації, які можуть вплинути на хід передвиборчої кампанії.

"Якщо б Кремль мав можливість висловити свою думку, можна з упевненістю стверджувати, що він обрав би хаос, поляризацію та розчарування в американській демократичній системі. Наразі виглядає так, що у нього є непогані шанси на успіх", - зазначили експерти у Politico.

Як повідомляв Укрінформ, в останніх опитуваннях відрив Гарріс від Трампа за тиждень скоротився на один відсотковий пункт.

Президентські вибори в США відбудуться 5 листопада.

Related posts