У Польщі одна з радіостанцій викликала хвилю обурення через використання "ведучих", створених за допомогою штучного інтелекту.


Польська радіостанція OFF Radio Krakow стала предметом обговорень після звільнення співробітників та запуску нової програми цього тижня з використанням "ведучих", створених за допомогою штучного інтелекту.

Цю інформацію подає агентство АР, повідомляє "Європейська правда".

Через кілька тижнів після звільнення співробітників радіостанція перезапустилася цього тижня, заявивши, що це "перший експеримент у Польщі, в якому журналісти... є віртуальними персонажами, створеними за допомогою штучного інтелекту".

Радіостанція оголосила, що її три аватари створені з метою залучення молодшої аудиторії, висвітлюючи теми культури, мистецтва та соціальних викликів, зокрема питання, що стосуються ЛГБТК+ спільноти.

"Штучний інтелект - це більше можливість чи загроза для медіа, радіо та журналістики? Ми будемо шукати відповіді на це питання", - написав у своїй заяві керівник радіостанції Марчин Пуліт.

Ця подія викликала широкий резонанс у суспільстві, коли журналіст і кінокритик Матеуш Демський, який нещодавно вів програму на радіо, у вівторок виступив з відкритим листом, висловлюючи протест проти "заміни людей штучним інтелектом".

"Це ризикований прецедент, який стосується кожного з нас", - зазначив він, підкреслюючи, що це може призвести до ситуації, коли "досвідчені спеціалісти, які роками працюють у медіа, а також творчі працівники, можуть бути витіснені технологіями".

Станом на ранок середи його лист підписали понад 15 тисяч осіб, повідомив Демський в інтерв'ю агентству. За його словами, він також отримав дзвінки від сотень людей, багато з яких є молодими людьми, які не хочуть бути об'єктом такого експерименту.

Демський почав свою діяльність на OFF Radio Krakow у лютому 2022 року, беручи інтерв'ю у українців, які шукали прихисток від війни. У серпні його звільнили, і він став одним з приблизно десятка журналістів, яких також було звільнено.

Він зазначив, що цей крок викликав особливе здивування, адже мовник є державною станцією, фінансованою за рахунок податків громадян.

Пуліт наполягав на тому, що жодного журналіста не звільнили через штучний інтелект, а лише тому, що аудиторія радіостанції "була близька до нуля".

Кшиштоф Гавковський, міністр цифрових технологій і віцепрем'єр-міністр, висловив свою думку у вівторок, заявивши, що він прочитав звернення Демського і що для регулювання ШІ необхідне законодавство.

"Хоча я підтримую прогрес у сфері штучного інтелекту, я помічаю, що деякі межі все частіше порушуються. Використання ШІ має бути на користь людям, а не проти них!" - поділився він у соцмережі X.

У вівторок на каналі вийшло "інтерв'ю", яке проводив штучний інтелект, що імітував голос Віслави Шимборської — польської поетеси та лауреатки Нобелівської премії з літератури, яка відійшла у інший світ у 2012 році.

Міхал Русінек, який очолює Фонд Віслави Шимборської, що займається охороною спадщини видатної поетеси, розповів телеканалу TVN про свою згоду на використання імені Шимборської в одному з телевізійних проектів.

Він зазначив, що у поетеси був чудовий сенс гумору, і їй це, безсумнівно, припало б до душі.

Нагадаємо, МЗС України з травня використовує цифрову особу, створену штучним інтелектом, для коментарів консульської інформації для ЗМІ.

А розвідувальні відомства Сполученого Королівства хочуть створити окрему "лабораторію", що займалась би аналізом кіберзагроз та загроз, пов'язаних з використанням штучного інтелекту.

Related posts