У Польщі було розкрито мережу диверсантів з Росії та Білорусі, які готувалися до проведення "кібервійни".


Польській розвідці вдалося виявити мережу кібердиверсантів з Росії та Білорусі, які мали намір infiltrувати системи державних установ та органів місцевого самоврядування, щоб викрасти цінні дані.

Цю інформацію озвучив віцепрем'єр-міністр та міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський, повідомляє "Європейська правда".

Як розповів Гавковський, впродовж останніх днів польським спецслужбам вдалося викрити групу, яка, за його словами, мала конкретні цілі в Польщі.

"Протягом останніх декількох днів ми змогли розкрити групу, яка переслідувала певні цілі в Польщі та діяла з визначеної локації", - підкреслив він.

Міністр підкреслив, що головною метою діяльності спецслужб Росії та Білорусі в Польщі було збирання інформації для подальшого шантажу, а також ведення фактичної кібервійни.

"Все почалося з Polada (польське антидопінгове агентство - прим. ред.), в рамках більш масштабної операційної гри спецслужб, які мали на меті виявлення шляхів доступу до інших польських інституцій - як на місцевому, так і на державному рівнях, зокрема тих, що мають відношення до безпеки", - розповів він.

Гавковський зазначив, що основною метою кібератак було "викликати політичний, військовий та економічний колапс в Польщі". Він також підкреслив, що польські установи були проінформовані спецслужбами, що дозволило завдяки швидким діям уникнути компрометації даних.

Представник уряду повідомив, що в першій половині 2024 року було зафіксовано більше 400 000 кібератак. За цей період польські спецслужби здійснили близько 100 000 заходів, спрямованих на встановлення осіб, відповідальних за ці атаки.

Гавковський додав, що у порівнянні з минулим роком кількість кіберінцидентів зросла на 100% - за весь попередній рік їх зафіксовано 370 000.

Нещодавно під час міжнародної спільної операції Поліція безпеки Естонії виявила, що військовий підрозділ, що підпорядковується Головному управлінню Генерального штабу Збройних сил Росії, проводив кібератаки на Україну, а також на країни НАТО та Європейського Союзу, включаючи Естонію.

Через кілька днів, 9 вересня, розвідувальна служба Німеччини BfV оприлюднила попередження про те, що за низкою онлайн-атак на країни НАТО і ЄС стоїть група кіберзлочинців, що належить до російської військової розвідки.

Related posts