У Верховній Раді знову підняли питання щодо відеоспостереження за людьми: слідкуватимуть за кожним їхнім рухом.


Концепція даного законопроєкту є надзвичайно "делікатною".

Верховна Рада планує повернутися до розгляду законопроєкту, який передбачає введення системи тотального відеонагляду за громадянами і звірки їх даних для ідентифікації. Проєкт "Про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки" зареєстрували у Раді у лютому 2024 року нардепи від фракції "Слуга народу".

Згідно з інформацією, наданою "Судово-юридичною газетою", Верховна Рада має намір знову розглянути проект закону. У пояснювальній записці до нього зазначається, що існуючий на сьогодні "рівень безпеки для населення України" нібито не відповідає "стандартам безпеки, характерним для провідних країн світу".

Народні депутати висловлюють пропозицію, що відеоспостереження повинно охоплювати такі об'єкти:

У цьому контексті громадян планують ідентифікувати за допомогою специфічного комплексу біометричних характеристик і особистої інформації, такої як ім'я, дата народження, стать, а також дані з публічних і конфіденційних джерел.

Транспортні засоби ідентифікуватимуть за маркою, моделлю, кольором, роком випуску, номерним знаком, інформацією про власника тощо.

Персональні дані (інформація про фізичну особу, власника транспортного засобу тощо) будуть зберігатися в системах відеомоніторингу стану публічної безпеки протягом строку, необхідного для досягнення цілей обробки таких даних, визначених законодавством, але не більше 15 років.

Відповідно до положень законопроєкту, кожен українець, чиї дані будуть включені до відповідної бази, має право ознайомитися з цією інформацією та вимагати її виправлення у випадку, якщо відомості виявляться неточними. Крім того, громадяни матимуть можливість захистити свої права у разі, якщо їхні запити або вимоги щодо корекції персональних даних не будуть задоволені, а також отримати безкоштовну довідку про внесення своїх даних до системи відеомоніторингу публічної безпеки.

Фінансування проектів, пов'язаних із створенням та експлуатацією системи відеомоніторингу, здійснюється за рахунок державного бюджету, в межах витрат, запланованих для Міністерства внутрішніх справ, міжнародної технічної допомоги та інших джерел фінансування. Запропоновано, щоб закон почав діяти з наступного дня після його публікації.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" розповідав про те, що сотні тисяч камер відеоспостереження в Україні можуть шпигувати для Китаю. Враховуючи, що в них стояло російське програмне забезпечення Trassir, дані могли надходити й до Москви.

Related posts