Україна та Японія уклали принципову угоду щодо захисту інформації, заявив посол.
У своєму інтерв'ю агентству Укрінформ посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда, що завершує свою дипломатичну діяльність, висловив цю думку.
"Відбулося декілька раундів переговорів, і цього разу ми змогли досягти принципової угоди. Тепер залишилося лише технічне підписання, але я впевнений, що його час, місце та формат будуть погоджені досить швидко. Вважаю, що в майбутньому Японії та Україні варто буде обговорити можливості використання цієї угоди для зміцнення співпраці та підвищення безпеки наших держав," - зазначив він.
Мацуда зауважив, що насправді багато дискусій уже розпочато, наприклад, про досвід, здобутий Україною у ході оборони від російської агресії, із застосування наземних, морських і повітряних безпілотників.
"Я вважаю, що ці знання та досвід, безумовно, будуть корисними для Японії. Окрім того, фактичний стан військового співробітництва між Північною Кореєю і Росією також становить інтерес для Японії як сусіда Північної Кореї", - наголосив дипломат.
На переконання посла, укладення угоди щодо захисту інформації може стати важливим кроком для України, оскільки дозволить отримувати дані від японських компаній про технології, які сприятимуть зміцненню оборонних можливостей країни.
"Тож якщо і Японія, й Україна повною мірою скористаються Угодою про захист інформації, це, поза сумнівом, зміцнить безпеку обох держав", - підкреслив Мацуда.
Як повідомляв Укрінформ, у лютому цього року глави урядів Японії та України домовилися розпочати офіційні переговори щодо укладання двосторонньої угоди про захист інформації.
Японія уклала двосторонні угоди щодо захисту інформації тільки з восьмома країнами: США, Францією, Австралією, Великою Британією, Індією, Італією, Південною Кореєю та Німеччиною.