Україна суттєво посилила експорт сільськогосподарської продукції: у митних органах вказали на основну причину цього зростання.
Близько 90% усіх експортних вантажів перевозилося морем.
Протягом перших дев'яти місяців 2024 року обсяги експорту українських аграрних товарів збільшилися більш ніж на 25% — до 9,9 млн тонн. Таку інформацію надає Державна митна служба України.
У відомстві заявили, що всього за 3 квартали 2024 року Україні вдалося експортувати 48,9 млн тонн агропродукції загальною вартістю 10,5 млрд доларів США.
Збільшити експорт сільськогосподарської продукції вдалося завдяки відновленню морських перевезень. При цьому 89% всього обсягу експорту забезпечувалося саме морським транспортом.
В Державній митній службі зазначили, що 9% аграрної продукції було експортовано з використанням залізничного транспорту. Що стосується залишкових 2%, їх транспортували автомобілями.
В імпорті сільськогосподарської продукції спостерігається протилежна тенденція: 80% агропродуктів, які були привезені в Україну, доставлено автомобільним транспортом. Основною причиною цього є те, що продукція надходила з європейських країн, як зазначили в установі.
За перші дев'ять місяців 2024 року головну групу експортованих аграрних товарів становили зернові культури - за цей час було експортовано 42,3 млн тонн агропродукції на суму 7,1 млрд доларів. Значну частку в експортованій продукції АПК становили насіння та плоди олійних рослин - тут показники дорівнюють 5 млн тонн.
Зазначимо, що експорт продукції АПК зростає навіть попри те, що росіяни активно намагаються знищити портову інфраструктуру України.
УНІАН нагадує, що 14 жовтня РФ атакувала Одеський морський торговельний порт, який є одним з найбільших морських портів нашої країни. Унаслідок удару було пошкоджено цивільні судна інших країн. Зокрема, пошкоджень зазнало судно під прапором Палау OPTIMA.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер висловив думку, що напади на порти України можуть спричинити продовольчу кризу в країнах Глобального Півдня, які залежать від постачань зерна з України.