В Інтернеті з'явилися захоплюючі деталі про The Beatles, а також інформація про той необдуманий вчинок, який призвів до загибелі Джона Леннона.


У цей день 62 роки тому світ уперше почув про легендарний грут The Beatles. Тоді, ще маловідомі музиканти з Ліверпуля і не знали, яка слава чекає на них попереду. На композиціях Джона Леннона, Пола Маккартні, Джорджа Гаррісона та Рінго Старра виросло не одно покоління поціновувачів рок-музики.

Звісно, дорога до слави ліверпульських музикантів була сповнена труднощів. OBOZ.UA пропонує вам цікаві факти про The Beatles, які, можливо, залишилися для вас невідомими. Зокрема, ви дізнаєтеся про невдале пророкування, яке досі викликає жаль у лондонської звукозаписної компанії, про скандал, пов'язаний з Ісусом, у який потрапили бітли, а також про те, чому необережність Джона Леннона коштувала йому життя.

"Гітаристи стають менш популярними."

Менеджер The Beatles, Брайан Епштейн, докладав усіх зусиль для того, щоб укласти угоду з звукозаписною компанією. Після численних відмов йому нарешті вдалося організувати прослуховування в Decca. На щастя, представник репертуарного відділу цього лейблу відвідав один із концертів бітлів і надав їм можливість продемонструвати свій талант.

13 грудня 1961 року, після тривалої подорожі з Ліверпуля до Лондона, що ускладнилася снігопадом, музиканти, нарешті, досягли пункту призначення. За свідченнями очевидців,

У той день, коли The Beatles записували свою музику, умови в студії залишали бажати кращого. Проте молоді таланти виконали 15 пісень вживу та з нетерпінням чекали на результати своєї праці.

Тоді лейбл обирав між ліверпульцями та місцевим гуртом під назвою Brian Poole and the Tremeoloes. Дік Роуї, голова служби з вибору артистів і репертуару Deccа, пізніше згадував, що доручив Сміту ухвалити рішення. Колега зауважив, що обидва колективи непогані, однак з лондонськими музикантами робота буцімто буде простішою, як мінімум через місцезнаходження.

Офіційною версією відмови називали те, що "групи гітаристів втрачають популярність", згадує Роуї. Ці висловлювання стали відомими, а сам Дік здобув "славу" як "той, хто відмовив The Beatles".

"Ми маємо більшу популярність, ніж Ісус."

У березні 1966 року британська журналістка Морін Клів написала статтю, присвячену стилю життя Джона Леннона, для газети Evening Standard. Вона відвідала його оселю, яка була оформлена розп'яттям натурального розміру, костюмом горили, середньовічними обладунками, а також вражаючою бібліотекою, що містила твори таких авторів, як Свіфт, Вайлд, Орвелл та інших. Літературні твори значно вплинули на погляди музиканта щодо християнства, і в статті підкреслювалося, що Леннон активно досліджував релігійні теми через читання.

"Християнство зникне."

"Це все відійде у небуття і зникне. Не варто сперечатися: я впевнений у своїй правоті, і час це підтвердить. Наразі ми маємо більше прихильників, ніж Ісус; не знаю, що зникне раніше - рок-н-рол чи християнство. Ісус сам по собі не є нічим особливим, але його послідовники виявляються недалекоглядними і звичайними. Саме їхні спотворення завдають шкоди християнству в моєму сприйнятті", - висловився вокаліст Клів.

Коли газета вийшла друком, ніхто особливо не звернув увагу на суперечливий фрагмент розмови. Однак близько півроку потому підлітковий журнал Datebook процитував Леннона, що спричинило масові протести у США серед місцевих християнських громад. Через різку думку Джона деякі американські радіостанції відмовилися вмикати пісні гурту в ефірі, колишні шанувальники бітлів публічно спалювали платівки та погрожували екскумирам.

Англійському гурту довелося частково скасувати свої тури по Сполучених Штатах. Зусилля Епштейна залагодити ситуацію виявилися безрезультатними, оскільки знаменитостям продовжували надходити погрози. В результаті цього скандалу The Beatles втратили інтерес до концертної діяльності та вирішили зосередитися переважно на студійній роботі.

Загинув через необачність

Як відомо, Джон Леннон загинув у грудні 1980 року від рук Марка Чепмана, який дочекався музиканта під його будинком та вистрілив у нього з вогнепальної зброї. І, можливо, трагедії могло не статися, якби не необачність зірки.

Того вечора музикант, що грає на гітарі, затримався в студії на довгі години і тепер повертався додому в компанії своєї дружини, Йоко Оно.

Бітл отримував задоволення від уваги фанатів на вулицях, які з нетерпінням чекали на нього, щоб отримати автограф або зробити пам'ятне фото разом. За два дні до своєї смерті він розповів слухачам BBC Radio, що любить Нью-Йорк, оскільки тут шанувальники виявляють ввічливість і не нав'язуються.

Ймовірно через це, замість того, щоб вийти з лімузина у дворі будинку, який охоронявся, зіркова родина покинула транспорт нижче по вулиці. У той момент дружина співака йшла попереду. Він слідував позаду, несучи у руках касети із записами. Леннон побачив невідомго фаната та кивнув йому. За мить незнайомець, він же Чепман, вийняв із кишені револьвер та вистрів у спину Джона п'ять разів. Музикант помер, прибувши до лікарні, через втрату крові.

Раніше OBOZ.UA повідомляв про те, як Марія Заньковецька в XIX столітті "поставила Росію на місце" та відмовилася від родинних зв’язків задля театральної кар'єри. Деталі цієї історії можна знайти в нашому матеріалі.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Certainly! Here’s a unique version of the text "obozrevatel.com": **observerhub.com**

Желаешь узнать больше – ознакомься с отзывами.

Related posts