В Україні планують значно переглянути ціни на землю: які зміни очікують в оцінці гектару?


В Україні очікується суттєве зростання вартості землі. За прогнозами, у наступні кілька років вона здорожчає на 20%.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль, передає Forbes. Він зазначив: нічого надприродного у цьому процесі немає, адже останнім часом ціни вже значно збільшились.

"Земля поступово набирає в ціні. Якщо в 2021-му середня вартість була близько 39 000 грн/га, то зараз - 46 000 грн/га. Ціна в гривнях буде поступово збільшуватись. У наступні кілька років може зрости приблизно на 20%", - сказав Коваль.

Він зазначив, що в даний час ринок землі поступово перетворюється на комерційний. Таким чином:

Скільки коштує гектар землі в Україні

Відповідно до інформації, наданої opendatabot, наразі найвищі ціни на землю спостерігаються в Івано-Франківській області, де середня вартість одного гектара становить 134,2 тисячі гривень. У Київській області гектар оцінюють в 78,5 тисячі гривень.

Серед провідних регіонів в Україні вирізняється Полтавська область, де вартість одного гектара землі складає 61,2 тисячі гривень. Окрім цього:

В Україні встановлено виплату в розмірі 2 тисячі гривень за кожен гектар землі.

Одночасно, українські фермери отримуватимуть державну допомогу в розмірі 2 тисячі гривень за кожен гектар землі, але виключно в випадку, якщо їх діяльність здійснюється на територіях, де тривають бойові дії. Уряд ухвалив новий порядок надання цієї підтримки для агровиробників.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що підтримка також буде надана аграріям, які здійснюють свою діяльність на територіях, де можуть відбуватися бойові дії. Проте, сума допомоги для них буде меншою — вона складе 1 тис. грн. за кожен гектар землі.

Прем'єр пояснив: допомога надаватиметься в рамках механізму надання спеціальних субсидій для аграріїв, які працюють у цих прифронтових регіонах. Відповідна постанова була прийнята в середині серпня.

"Ми усвідомлюємо, як нелегко вести сільськогосподарські роботи та збирати плоди праці в цих регіонах і громадах. Саме тому ми будемо надавати підтримку нашим людям, які трудяться там," — зазначив прем'єр-міністр.

Як зазначав OBOZ.UA, вартість земельних ділянок під будівництво в Україні визначається численними факторами. Серед них важливими є місцезнаходження, доступність комунікацій і інфраструктури, а також баланс попиту і пропозиції на ринку.

Related posts