Вчені зробили важливий крок у напрямку досягнення суперздібностей, розробивши реальну павутину, подібну до тієї, що використовує Людина-павук.
Американські дослідники розробили павутину, яка нагадує знамениту мережу Людини-павука - вона миттєво пристає до поверхонь у повітрі та здатна піднімати об'єкти, вага яких у 80 разів перевищує вагу самої павутини. Цей інноваційний матеріал створено з шовку тутового шовкопряда.
Про розробку розповіли у статті журналу Advanced Functional Materials.
Для виготовлення цієї павутини біоінженери вдалися до білка, що міститься в шовку шовкопряда, доповнивши його кількома хімічними сполуками, серед яких дофамін та хітозан. Ці речовини сприяють підвищенню міцності та адгезії матеріалу. Коли цей розчин виштовхується через вузьку голку, він миттєво трансформується у павутиння, яке прилипне до будь-якої поверхні.
Вчені вже протестували її на різних предметах, і вражаючий результат: нитки піднімали болти, скальпелі і навіть дерев'яні шматки. Але є одне "але" - поки що штучне павутиння все-таки набагато слабше, ніж справжня павукова мережа, приблизно в 1000 разів. Проте вчені не зупиняються на досягнутому та працюють над покращенням формули.
Ця технологія може стати дуже корисною в майбутньому: її планують застосовувати в медицині для створення нових матеріалів і навіть доставки ліків у потрібні місця організму. Також її можна буде використовувати у створенні липких поверхонь та біоматеріалів.
До речі, дослідники продовжують проводити експерименти з шовком. Наприклад, вони вже вдосконалили шовкопрядів, навчивши їх створювати кокони не з традиційного шовку, а з матеріалу, що нагадує павутиння. Крім того, вони зміцнили шовк за допомогою спеціальних металів, щоб підвищити його міцність.
Нагадуємо, що інженери розробили авіаносець для дронів на колесах: відео з "таємного" проекту.
Нещодавно ми повідомляли, що китайський винахідник розробив танк для гри в World of Tanks: тепер ви зможете відчути справжню віддачу, дим і пил прямо у своєму гаражі.
Також, Знай.ua інформував, що дослідники випадково відкрили солодкі препарати для лікування облисіння, хоча експерименти спочатку не були спрямовані на це.