Виявлено подружжя, яке передавало інформацію про переміщення військової техніки Збройних Сил України окупантам.


Зловмисниками виявилися 27-річний рецидивіст, який раніше займався наркобізнесом, та його 34-річна партнерка.

Під наглядом прокурорів Донецької обласної прокуратури було виявлено двох агентів російських спецслужб, які здійснювали підривну діяльність проти України.

За інформацією, наданою Відділом інформаційної політики Донецької обласної прокуратури, наприкінці 2023 року мешканець Краматорська, раніше неодноразово засуджений за крадіжки та незаконне зберігання наркотичних речовин, став жертвою вербування з боку співробітника ФСБ Росії через месенджер "Telegram". Спочатку йому було доручено зробити кілька фотографій інфраструктури міста. За виконання цього завдання чоловік отримав винагороду в розмірі 200 доларів США.

У квітні 2024 року підозрюваному запропонували продовжити співпрацю вже на постійній основі. Він погодився за грошову винагороду виконувати доручення, котрі можуть зашкодити обороноздатності і державній безпеці України. Вже у червні цього ж року громадянин залучив до незаконної діяльності цивільну дружину. Спільники отримували завдання придбати через інтернет пристрої для відеоспостереження та встановити їх у певних місцях, з метою відслідковування маршрутів пересування ЗСУ та моніторингу повітряного простору поблизу військових аеродромів. За такою схемою подружжя приховало заздалегідь підготовлене обладнання на трасі у Краматорському районі.

Крім того, слідуючи вказівкам куратора під час "поїздок" до міст Кременчук і Черкаси, агенти орендували квартири з вікнами, що виходили на стратегічні об'єкти інфраструктури. У цих помешканнях вони підключали різноманітне обладнання до акумуляторів, щоб забезпечити безперервну передачу даних для окупантів. На всіх пристроях була встановлена спеціальна програма віддаленого доступу, що дозволяла російським спецслужбам спостерігати в реальному часі за технікою Сил оборони та критично важливими об'єктами інфраструктури.

Краматорчани також виконували завдання представника ФСБ Росії, знімаючи відео та фотографії об'єктів ППО, гідроелектростанцій та інших підприємств. Ці матеріали були зібрані в Полтавській, Київській, Сумській і Черкаській областях, а потім передавалися куратору.

Підозрювані отримали не менше 600 000 грн. за підтримку держави-агресора.

Related posts