"Я вирушив до Маріуполя, оскільки там знаходилися мої товариші по службі": звільнений з полону розвідник Несмачний поділився своїми враженнями про захист "Азовсталі". Дивіться відео.


Володимир, військовий розвідник Міжнародного легіону ГУР Міністерства оборони України, відомий під позивним Несмачний, поділився своїм досвідом на фронті, захистом Маріуполя та важкими моментами, які він пережив у російському полоні. Він самостійно прийняв рішення приєднатися до своїх товаришів, які стояли на захисті "Азовсталі".

Про це адвокат поділився в інтерв'ю для "Шпальта Медіа". Несмачний розпочав свою військову діяльність ще у 2014 році, вступивши на захист України проти російських агресорів на сході країни.

Коли у 2022 році розпочалося повномасштабне вторгнення, він знову приєднався до лав захисників і взяв участь в обороні Київщини. Згодом Володимир добровільно вирушив на гелікоптері в Маріуполь, де ситуація була критичною.

"Там були мої товариші, і я прагнув їм підтримки. Мені хотілося особисто долучитися до захисту міста разом з ними. У Маріуполь всі приїжджали за власним бажанням", -- поділився Несмачний.

Прибувши до Маріуполя, він і його товариші негайно зайняли бойові позиції. У ході інтенсивних боїв розвідник зазнав двох поранень внаслідок артилерійських та авіаційних обстрілів, але...

"У місті були інтенсивні бої. Оборонців Маріуполя "крили" переважно артилерією та авіацією. Ми намагалися гризтись за кожен клаптик міста [...] Ми вигравали для України час. І на сам комбінат "Азовсталь" ми фактично не дали зайти ворожій піхоті", -- пригадав розвідник.

Під час захоплення Несмачний опинився в колоніях, розташованих в Оленівці та Довжанську. Цей період став серйозним випробуванням для нього, проте Володимир зрештою зміг повернутися додому.

Раніше стало відомо, що в рамках обміну 18 жовтня Україні вдалося повернути ще 34 бійців "Азова". Ці воїни протягом близько трьох місяців захищали Маріуполь, а в травні 2022 року виконали наказ вищого командування та залишили територію "Азовсталі".

Під час нещодавнього обміну полоненими додому повернулися 95 українських військових, серед яких були захисники "Азовсталі" та відомий правозахисник Максим Буткевич. Цей 58-й обмін військовополоненими відбувся у форматі "95 на 95".

Як інформував OBOZ.UA, 18 жовтня з російського полону звільнили Микиту Шаульського. Цей військовослужбовець належить до 21-ї окремої бригади Національної гвардії України та був захисником Маріуполя. На жаль, його брат і бабуся загинули від рук росіян у Кривому Розі.

Related posts