Яка сіль є найкориснішою? Експерти визначили кращі варіанти - Health 24.


Безумовно, не існує єдиного типу солі, який підходив би всім. Кожна людина повинна вибирати її відповідно до своїх індивідуальних потреб і стану здоров'я.

Проте, якщо ви не впевнені, з чого почати, журнал Real Simple поділився інформацією про найбільш корисні види солі.

Дивіться також Шкодять травленню: 3 соуси, які потрібно викинути з холодильника

Слід зазначити, що в Україні спостерігається нестача йоду. Міністерство охорони здоров'я України підкреслює, що одним з найдієвіших та найекономніших способів вирішення проблеми йододефіциту є використання йодованої солі. Тому рекомендуємо при виборі продуктів у магазинах зупинятися саме на цьому варіанті.

Проте не слід також перевищувати цю норму. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує дорослим споживати не більше ніж 5 грамів солі щодня.

Поки що розглядаємо альтернативи традиційної столової солі. Важливо зазначити, що ці варіанти також можуть бути йодованими.

Морську сіль отримують, випаровуючи морську воду, тож початково вона не містить йоду (якщо тільки додатково не збагачується ним).

Водночас через те, що вона менш оброблена, у ній багато додаткових мінералів.

Велика морська сіль містить близько 1560 міліграмів натрію на чайну ложку, а також може містити сліди калію, заліза та цинку.

Морська сіль / Pexels

Ще одна корисна заміна кухонній солі -- гімалайська сіль. Оскільки її крупинки великі, загалом її потрібно менше для того, щоб посолити їжу.

У порівнянні зі звичайною кухонною сіллю, гімалайська рожева сіль містить вищі рівні кальцію, калію, магнію та заліза, тоді як кількість натрію в ній є нижчою. Зокрема, на одну чайну ложку гімалайської рожевої солі припадає приблизно 2200 міліграмів натрію.

Гімалайська сіль / Pexels може бути перефразовано як: "Сіль з Гімалаїв / Pexels".

Журнал Real Simple рекомендує також використовувати кошерну сіль, оскільки вона має високу ступінь очищення та абсолютно не містить домішок. Крім того, її кристали є більшими в порівнянні зі звичайною сіллю. У кожній чайній ложці цієї солі міститься приблизно 1240 міліграмів натрію.

Проте її головна перевага полягає в тому, що завдяки великим кристалам приправляти страви стає значно простіше. За смаковими якостями вона майже не відрізняється від звичайної кухонної солі.

Варто зазначити, що йодована кошерна сіль не існує. Отже, рішення про її вживання залишається за вами.

Чи в курсі ви, що 82% українців страждають від нестачі вітаміну D? Особливо восени цей показник може підвищитися. Вітагама D₃ допомагає дорослим отримати потрібну добову дозу, а також сприяє зміцненню імунної системи та підтримує здоров'я кісток і м'язів.

Перед тим як почати вживати дієтичні добавки, рекомендується отримати консультацію у лікаря.

Related posts