Яка буде підтримка на опалення у 2024 році: кому слід подати заявку до ПФУ до 30 листопада?
Із 1 жовтня 2024 року Пенсійний фонд України робитиме перерахунок субсидій, які призначають громадянам країни на наступний опалювальний сезон - тобто, на 2024-2025 рік.
Хто має право на отримання субсидії на опалення та які дії слід вчинити до 30 листопада, повідомляє UAINFO.org, посилаючись на УНІАН.
Як подається заявка на отримання субсидії для центрального опалення?
Субсидія, як допомога домогосподарствам в оплаті комунальних послуг, розраховується в індивідуальному порядку. За основу ПФУ бере загальну вартість комуналки та обов'язковий платіж для конкретного домогосподарства. Розмір субсидії - різниця між двома цими сумами.
Обов'язковий платіж також не є універсальним - він рахується за такою формулою:
По завершенні всіх цих процедур, Пенсійний фонд України визначає ваш обов'язковий внесок. Порівнюючи його з вартістю послуг, він розраховує різницю, яка і стане основою для надання субсидії.
Коли і як нараховується субсидія на опалення
Матеріальна підтримка для українців, які отримували знижки на оплату комунальних послуг в літній період, буде продовжена автоматично. Ніяких додаткових документів подавати не знадобиться.
Читайте також: Чи можуть надати субсидію, якщо існують заборгованості: коментар юриста.
Особи, які бажають отримати державні субсидії, повинні подати свої документи у період з 1 жовтня по 30 листопада. Цю процедуру мають виконати представники чотирьох категорій населення:
Терміни про те, коли оформляти субсидію на опалювальний сезон, установлено не просто так - якщо встигнути, то матеріальну допомогу буде нараховано на весь опалювальний період, а якщо відкласти звернення і піти до ПФУ після 1 грудня, то субсидію ви отримуватимете, починаючи з місяця, коли подали документи.
Як отримати субсидію на опалення в Україні
Щоб отримати схвалення на субсидію, потрібно не лише дотримуватися встановлених термінів, а й підготувати всі необхідні документи та правильно їх подати. У список документів входять всього два обов'язкові елементи: заявка та декларація про доходи.
Документи можна подати різними способами: особисто у Пенсійному фонді України або Центрі надання адміністративних послуг, через онлайн-сервіс на сайті електронних послуг ПФУ, за допомогою мобільного додатку Пенсійного фонду, через платформу "Дія" або надіславши їх поштою за адресою ПФУ.