ЗМІ повідомляють, що до завершення року Німеччина може надати Україні військову техніку та запчастини на суму до 1,4 мільярда євро.
Уряд Німеччини має намір до завершення року відправити Україні новий пакет військової допомоги на загальну суму 1,4 мільярда євро, незважаючи на те, що фінансові ресурси, виділені на підтримку Києва, вже значно скорочені.
За інформацією "Європейської правди", цю новину повідомило видання Spiegel.
Згідно з даними видання, у списку з 50 запланованих позицій є пакет боєприпасів для зенітних установок Gepard, 20 бойових машин піхоти Marder, численні розвідувальні та ударні безпілотники, а також значні партії запасних частин для вже поставлених систем озброєння. Внутрішній документ вказує, що ці проекти мають бути "переважно реалізовані протягом цього року та застосовані на фронті".
Фінансування передбачається здійснити за комбінованою схемою. З одного боку, Міністерство оборони планує звільнити 397 млн євро зі свого бюджету. Це стало можливим завдяки тому, що витрати на енергоресурси для Бундесверу були оцінені дещо завищено. Саме про цю цифру в 400 млн євро, яка обговорюється на рівні уряду, вже повідомляли ЗМІ.
Окрім цього, 1 мільярд євро, який Німеччина залучила від своїх партнерів в Європі та інших куточках світу для зміцнення української протиповітряної оборони, буде направлено на новий комплекс озброєнь.
Новий пакет є результатом інтенсивних таємних переговорів між зацікавленими відомствами, ініційованих міністром оборони Борисом Пісторіусом. Він неодноразово підкреслював, що бюджет на військову підтримку на 2024 рік вже в значній мірі використаний або зарезервований для раніше оголошених поставок. Експерти його міністерства регулярно наголошують на тому, що потреба української сторони в додаткових боєприпасах та запасних частинах для вже наданих систем озброєнь залишається надзвичайно високою.
У зв'язку з цим Пісторіус звернувся до міністра фінансів Крістіана Лінднера з проханням розглянути можливість виділення додаткових коштів на поточний рік. Оскільки позитивних відповідей він не отримав, Пісторіус дав вказівку своїм фінансовим експертам шукати способи заощаджень у рамках власного бюджету. Формально, 397 мільйонів євро тепер буде перенесено з оборонного бюджету до індивідуального плану, який використовуватиметься для фінансування військової підтримки України. У внутрішній записці Міноборони було зазначено, що "немає потреби у нових або додаткових бюджетних коштах" для нового пакету озброєння.
Аргументація стосовно термінових змін у військовій стратегії підкреслює, наскільки критичною є ситуація в Україні. В одному з внутрішніх документів зазначається, що "значне підвищення бойової спроможності російських збройних сил" робить необхідними нові постачання озброєнь. На відміну від української сторони, російські сили нині здатні "з легкістю компенсувати свої кадрові та матеріальні втрати", завдяки переходу на військову економіку, а також зростанню постачань зброї з Ірану та Північної Кореї, що вже має свої наслідки.
У документі описано, де українці наразі мають найбільші проблеми. Наприклад, українській армії терміново потрібні безпілотники, стійкі до російських систем глушіння. Так само необхідно посилити український спецназ, щоб він міг "знищувати російську протиповітряну оборону в чутливих точках" і атакувати стратегічно важливі об'єкти в тилу ворога.
Безперервне забезпечення запасними частинами має велике значення, адже в іншому випадку може виникнути загроза "високої частоти відмов" систем озброєння, які постачаються з Німеччини, наприклад, Panzerhaubitze 2000 або бойових танків Leopard. Міністерство оборони сподівається, що ремонтні майстерні в сусідніх країнах з Україною зможуть бути належно оснащені щонайменше до кінця року.
Влітку німецькі ЗМІ повідомили, що поточне бюджетне планування федерального уряду Німеччини не передбачає додаткових коштів на підтримку України і додаткові заявки від Міністерства оборони Німеччини щодо військової допомоги Україні більше не будуть затверджуватися на вимогу канцлера.
У той же час представники німецького уряду спростували чутки про можливе зменшення військової підтримки Україні.